Kedim Mama Yemeyi Neden Bıraktı ?

Arkadaşlar merhaba kedim 8 aylık iştahı çok azaldı nerdeyse hiç yemek yemiyor en sevdiği yaş mamayı koyuyorum onu bile yemiyor çok üzülüyorum neden olabilir sizce ?

10 CEVAP

cerenhaylaz

bence veterinere danışmalısınız benimde oğlum 1 buçuk gün boyunca bir şey yemedi biraz da halsiz gibiydi solunum yolu enfeksiyonu olmuş meğer antibiyotik ile atlattık. umarım ciddi bir şeyi yoktur yavrunuzun ama ihmal etmeyin

Salihaylmz

Mama yememesi iştahsızlık bazen cok büyük bir sorun olabiliyor bazen çok küçük. Bir veteriner hekime götürün bence.

Salihaylmz

Ayy aşılar :(
mamasini kademeli olarak mi degistirdiniz acaba? Evet 3ü birden agir gelmistir muhtemelen ondan istahsizdir. Benim yavru kedime dis parazit damlasi yaptirdigimda halsiz ve istahsiz olmustu ondan olmus olabilir sizin kedinize de :/

sugartgecat

aşıdandır ya benim kıza izin versek kolumuzu elimizi bile yer ama aşı olduktan sonra o bile yemiyo hicbi sey

Salihaylmz

Aşıdan buyuk ihtimalle gecmis olsun sağlıklı gunler dilerim :)

Yagizsolakk

GEÇMİŞ OLSUN GALİBA VETERİNER HEKİME DANIŞMANIZ ŞART. DURDUK YERE KEDİLER VAZGEÇMEZLER MAMADAN. SON ZAMANLARDA KALİTESİ DAHA DÜŞÜK Bİ MAMA FALAN VERMİYORSANIZ.

Mustafanacar

24 saati Aşan iştahsızlık ciddi bir sorun olabilir. Bence yarın da bişe yemezse vete götürün

Mamasını yeni değiştirdim bide yeni veterinere gittik iç dış parazit bide kuduz aşısı oldu acaba o nedenle mi diyorum da.

Evet kademeli yaptım karıştırarak ilk başta. Belki aşılardandır biraz daha gözlemleyeyim olmadı tekrar veterinere gidelim teşekkür ederim ☺️

Yok hep ND mama kullanıyoruz severekte yiyiyordu yaş mamaya delirirdi ama yüzüne bile bakmıyor bir iki yiyip bida yemiyor bakalım bir iki gün gözlem yapıcam olmadı tekrar götürürüm 🙁