Yavru Kedi Mama Miktarı

nil7

Arkadaşlar 1.5 aylık yavru kedi mama miktarı ne olmalıdır sizce? Bir de anne sütü tam alamadığından takviye süt tozu veriyorum veterinerden almıştım. Siz neler önerebilirsiniz? Ne sıklıkta yemeli ?

17 CEVAP

nil7

Evet sulandırıp veriyorum daha hoşuna gidiyor.Ara ara takviye olarak veririm o halde.Teşekkürler öğreneceğim çok şey var :) çok iyi olur sevinirim eksik olmayın😊

ahsenyildiz

benim kedim nd mamayı kullanıyordu yavruyken bir ölçeği vardı orada 60 a gelinceye kadar koyuyordum ama şimdi 50 veriyorum

yelizsenol

yavru kediler için ölçüyle vermeyi tavsiye etmedi benim veterinerim. kabı hep dolu olsun gidip gelip yemesi lazım büyüme çağında olduğu için dedi

Salihaylmz

Öğünlere bölün bence 2 aylik olana kadar sut tozu da verin her gun mama da verin. Çiğneyebiliyorsa tabi.

nil7

Çok güzel ayarlamışsınız ben sabahları süt tozu veriyorum daha sonraları kabına mama koyuyorum arayla koydukça bazen hemen tüketiyor karnında şişkinlik oluyor o zaman bazende bırakıyor aralarda yoğurt veriyorum sonra yine mama yiyor.Akşamları da sabaha kadar yetecek şekilde bırakıyorum.

Salihaylmz

Rica ederim ne demek 🤭🤭
Yogurdu sulandirip verin bir de mesela yogurt verdiniz ya her gun vermeyin o da 2 corba kaşığı ayran gibi verin.
Istediğiniz zaman mesaj atarak soru sorabilirsiniz bana bildigim kadariyla cevap vermeye her zaman çalışırım ^^

Salihaylmz

Rica ederim sağlıklı günler dilerim ☺

nil7

Çok teşekkür ederim.Ben daha yeni sahiplendiğim için bilmiyorum doldurunca da gidip gelip yedikçe karnında şişlik oluyor sanki bu normal mi ? Bu sefer çok yedi kendine zarar olur diye korkum oluyor ister istemez obezite olmaması için de dikkat ediyorum.

nil7

Ben ilk geldiğinde yaş ile kuru mamayı karıştırarak koydum alışsın diye.Akşamları yaş mamayı kaldırıp kuru koydum gece kalkıp kalkıp yedi alıştı şu an sıkıntımız yok ama ne kadar vereceğim aklıma takıldığı için belirtmek istedim.İlginiz için teşekkür ederim.

Salihaylmz

Ben mesela ilk kuru mama vermeye başladığımda çiğnemiyordu o yuzden gune öğünleri boluyordum 3 saatte bir 2 saatte bir diye. Sabaah mama ara ogunde de 2 kez sut tozu veriyordum bir corba kasığı da mama yani kendim ayarlamıştım öyle. Simdi 2.5 ayligiz suan mama miktari koymuyorum kilo alsin diye az az koyuyorum kabina bittikce de az koyuyorum.

Salihaylmz

Evet benim yavrumda da şişlik oluyor daha alışamadığından mamaya. Hizli yiyor su içince de şişiyor karnindakiler :)

Salihaylmz

Şişlik kilodan değil korkmaniza gerek yok hareket ettirin oynayın o yaşta obez olmaz

nil7

Teşekkür ederim valla rahatlattınız içimi :) oynuyoruz oyunlar hatta şu aralar favorimiz saklambaç :) 🙈

nil7

Çok sağ olun sağlıklı günler dilerim bende 🙂

CansuMikey

Karnında şişlik varsa iç parazit de olabilir. Biz de çok yediği için şiş sanmıştık ama sonradan parazit olduğunu öğrendik. Dışkısını kontrol etmenizde fayda var.