Sokak Kedilerimi Kısırlaştırmak İstiyorum

Cook

Sokaktaki kedilerimi, en azından dişi olanları yavaş yavaş kısırlaştırmaya başlamak istiyorum.Ama kısırlaştırdıktan sonra evime alamam, kedim çok stres oluyor.Kısırlaştırdıktan sonra veteriner klinikte birkaç gün kalsa sonra tekrar sokağa bıraksam sıkıntı yaşarlar mı?Özellikle bir tanesini hemen kısırlaştırmak istiyorum, devamlı bizimkine kur yapıyor o yaptıkça benimki kızgınlıktan çıkmıyor

6 CEVAP

ZehraBulutt

Klinikte tutarlar ama bunun için ekstra ücret alabilirler. Ayrı odada tutsanız hiç göstermeseniz kedinize. Benim de en büyüğüm çok agresif ve gergin ona rağmen bu şekilde yapıyoruz biz, tabiiki varlığını farkediyor ama görmeyince aşırı stres olmuyor. Kediniz kısır olmadığı için daha çok tepki verir, erkek kedilerde kızgınlığa girme çıkma olayı yok bu arada, en önce evdekini kısırlaştırarak başlamak daha iyi olur sanki.

BurcuAlexx

@ZehraBulutt katılıyorum, bence de öncelikle evdeki kedinizi kısırlaştırmalısınız. Kısırlaştırırsanız, bu sorunları daha az yaşarsınız. Yani sokaktaki kediyi kısırlaştırsanız bile evdeki kediniz başka kedilere yine tepki verebilir. Önceliği evdeki kedinize verin bence :))

Cook

Birkaç kez geçici yuva olayım dedim, tek bir odada tutuyordum ama stresten direkt yemeden içmeden kesildi o riski alamıyorum :( Evdekinin tedavileri bir bitmedi ki kısırlaştıralım. Tekrar mantarı çıktı yine onun bitmesini bekliycez kısırlaştırmak için. En az 1 ay bekleyelim dedi veterinerimiz, o zamana kadar da diğer dişi gelmeye devam ederse iyice stres olcaz bu sefer :( Veterinerde 3 gün kalsa toparlar mı peki dişi, günlük mamasını düzenli veriyorum zsten burada yuvası da var

ZehraBulutt

Hassas bir çocuğunuz var demek ki, zaten mantarı varsa almayın eve, stresten daha da çoğalır. 3 gün dişi kedi için az bence, 3 günde dikişler kaynamayacağı için sokakta yeniden açılabilir. 1 hafta kadar kalsa iyi olur bence, zaten veteriner de salmaz herhalde büyük oranda iyileşmeden yarası.

ZehraBulutt

Kediyi iyileşme döneminde misafir edecek bir geçici yuva da bulabilirsiniz belki. İstanbul'da olsaydınız ben alırdım :)

Cook

Öyle deneyelim madem teşekkür ederiim :)