Kedimi Eve Nasıl Alıştırabilirim?

Bugün sahiplendim çantasından çıkar çıkmaz gardrobumun altına saklandı çıkmıyor napmam gerek?

5 CEVAP

HaleSebnem

Öncelikle hayırlı olsun inşallah sizinle birlikte sağlıklı uzun bir ömrü olur. İlk gün korkması çok normal. Çok fazla üzerine gitmeyin. Mamasını/suyunu/kumunu ulaşabileceği yakın bir yerde bulundurun. Yüksek seslerden uzak tutun. Kendini güvende hissettikçe çıkacaktır ortaya.

Ya hiç çıkmazsa hep orda kalırsa diye endişeleniyorum

HaleSebnem

Her kedinin alışma süresi farklıdır ama ömrü boyunca orada kalmayacağına emin olabilirsiniz :) biraz zaman tanıyın ona. Acele etmeyin. Sizin stresinizi o da hisseder o yüzden bugün sakince beklemeye çalışın.

Çok teşekkür ediyorum içimi rahattınız, sağlıcakla kalın

alabalik32

Üstüne gitmeyin kapı koltuk arkalarına saklanır bir kaç gün. Yabancı ortam yabancı insanlar birde yavru ürkek korkak olur. Mama kaplarını tuvaletini aynı odaya koyun alışması için