Yavru Kedime Vitamin

damlayilmaz

Merhabalar 2,5-3 aylık yavru kedim var. Geldiğinden beri bir çok hastalık çıktı ve şükür ki ishal dışında bir şey kalmadı. İshalin kötü ve ciddi bir problem olduğunu biliyorum ve veteriner gözetimindeyiz, o yüzden sorun yok. Neyse sorum şu yavru kediler için pek vitamin çeşidi yok büyükler için olandan alsam bir şey fark eder mi? Hangi markayı önerirsiniz?

14 CEVAP

Hennessy

Imuneks şurup verebilirsiniz

yuceuzay

Tamamdır sorunuzu kaydediyorum 1 hafta sonra görüşmek dileğiyle 🐣

nil7

Tatlı kaşığına koyabilirsiniz ben genelde yoğurdu o şekilde veriyorum ya da sevdigi bir seyin içine karıştırarak verebilirsiniz

yuceuzay

Ben gimcat kitten macun şeklinde olan vitaminini kullanıyordum dün veterinerime gösterdim ama bunlar petshop işi şeyler bir sonraki gelişinizde profesyonel bir şey önereyim dedi bilmiyorum 1 hafta sonra tekrar gidicem tekrar bir güncelleme yaparım size de 🐣 Ama gimcatten şu zamana kadar bir zarar görmedim ben aksine tüyleri daha parlak daha canlı yaptığını düşünüyorum ki yorumları da çok iyi ve kedim bayıla bayıla yiyor

damlayilmaz

Evet gimcati ben de çok duydum, fiyatı biraz yüksek geldi bana alternatif varsa onu tercih edeceğim. Veterinere sormama rağmen ısrarla söylemiyor 😄 bana da haber verirseniz çok sevinirim

damlayilmaz

Bebekler için vitamin şurubu da önerdiler ama güvenemiyorum siz ımuneksi kullandınız mı

Hennessy

evet ben yavruluk döneminde bağışıklığı güçlensin diye şırıngayla veriyordum veterinerimiz tavsiye etmişti şuan 9 aylık kış ayına girdiğimiz için vermeye başlayacağım çok şükür hiç hastalanmadık

yuceuzay

ben kullanmadım o yüzden gerçekten bilmiyorum ama düzenli olarak şurubun kullanması bence doğru değil sadece bağışıklıkları düştüğünde kullanmanız daha sağlıklı 🥺 daha çok küçükler o yüzden ona bu biraz ağır gelebilir birde kilogramı da çok önemli birsürü kriter var yani işin özü 🤷🏻‍♀️ en sağlıklısı vitamin hapı veya macunu bence ✅

yuceuzay

düzenli kullanım için uygun değil kısacası 🐣 sadece bağışıklıkları düştüğünde

Hennessy

yavruluk döneminde bağışıklık düşük olur zaten imuneks yerine aminosol da kullanabilirsiniz fakat kullanmadan önce veterinerinize danışın dediğim gibi imuneksi bize veterinerimiz önermişti

damlayilmaz

Anladım peki gimcat yerine ne alabilirim?

nil7

Ben polivit şurup vermiştim fazla sevmiyorlar ama şırıngayla 1 çay kaşığı kadar verebilirsiniz

damlayilmaz

Şırıngayla pek iyi anılarımız yok istemediği için çok garip sesler çıkartıp kıvranıyor. Şırıngayı ısırdığı için en sonunda diş etini parçaladı ağzından kan geldi o yüzden şırıngasız önerilere ihtiyacım var

damlayilmaz

Teşekkürler