Yavru Kedim Kendini Sevdirmiyor

Nurhayati

Merhaba ortalama 3 aylik olan olan yavru kedi sahiplendik sokaktan ilk defa kedi bakiyorum 1.5 aydir bizimle kendini cok nadir sevdiriyor surekli penceleri disarda elim bacaklarim cizik icinde bacaklarimi kanattigi bile oluyor gece yatarken yanimda yatiyor yuzumu genelde kapatiyorum cizmesin diye neden boyle yapiyor olabilir ayrica cok seviyorum cok farkli bir duyguymus kedi sahiplenmek 2 oglum var birde boncuk kizim oldu ayrica asilarini henuz yaptiramadim ne zamana kadar yaptirmam gerekiyor😻

11 CEVAP

sugartgecat

büyüdükce daha cok sevdirir simdi tek düsündügü oyun cünkü o cırmıklar da oyun aslına size öyle gelmese de...

Tengu

2 aylıkken iç dış parazit uygulamalarıyla başlaması gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam sonrasında karmayla devam ediyor. Veterinere götürmelisiniz en kısa zamanda ayrıca tırnaklarını da kestirin götürmüşken:) kendini sevdirmemesi karakter meselesi aslında çok üstüne gitmemeye çalışın sevmek için yoksa sizden daha çok kaçar

Tengu

Bu arada maşallah çok güzel bir kız:))

Nurhayati

Cok tsk evet cok guzel bir kizim var 😻

Busebakis

Yemesinde icmesinde tuvalet aliskanliklarinda bı problem yoksa aşılarına başlayabilirsiniz, belki bir kan tahlili/test de yapmak ister veterineriniz özellikle karma ve lösemi aşısı için ama öncelikle iç dış parazitten başlarlar, aşıları tek tek yaptırmanızı tavsiye ederim sonra ağır gelebiliyor ishal, kusma, halsizlik gibi tepkiler verebiliyor minikler. Muhtemelen sizinle oyun oynadığını sanarken yırtıyordur bunlara zamanla alışıyorlar elinizle mümkün olduğunca oyun oynatmayın, yüzünüzü saklamayın bence sonra gorduklerinde yakalayacak bir şey sanıyorlar 😅 o kendini sevdirmek istemedikçe sevmeyin büyüdükçe daha sakin ve sevilmeyi biraz daha sever oluyorlar 😅

Napim

Şöyle bir yol deneyebilirsin sevdirmesi için: onunla ilgilen, oynat oyuncaklarıyla. Sonra seni tırmalarsa oynamayı bırak. Ani tepki verme. Sonra biraz durup boş boş bakıcak ztn farkedersin :D
Nasıl koyacaksın bilmiyorum ama ben de kedi sahipleneceğim az kaldı ve çok yoğun bir araştırma yaptım. İşe yaramazsa sende başka yollar araştırabilirsin. Bu arada evet çok tatlıymış kediniz 🐈

Napim

Kaç yaşında acaba?

Yamukparmak

Kızım 8 aydır benimle hala elimi kolumu parcalıyo :(

Nurhayati

3 aylik ortalama ama ellerim kollarim bacaklarim cizik icinde bacaklarimi yeri geliyor kanatiyor ve surekli isirma pozisyonunda

indovf

Çocuk olduğu için normal şuan. Bu konuda çok taktik var ama açıkçası bende hiç biri işe yaramadı. Bi arkadaşım kedisi her ısırınca burnuna dokunuyormuş. Rahatsız olduğu için bu minik ceza ile ısırmamayı öğrenmiş. Ben bir dönem ısırmaya başlayınca farklı odaya koyuyordum 10 dk kadar. Kısa süreli işe yarıyor. Oyuncakla dikkatini de dağıtabilirsiniz. Ben de işe yaramasa da bir çok kişi bunları kullanıyormuş. Ben uzun kollu giysilerle elimi kapatıp öyle oynuyorum artık canım acımadan. Sevdirmeme konusunda ise kişiliği böyle olabilir. İlk uyanınca yada uykusu varken seversiniz

Nurhayati

Bazen cok sakinken cogu kez aslan oluyor yeri geliyor dislerinin izi cikana kadar isiriyor