Pireler Beni Çıldırdttı. Ağlicam Artık. Zor Durumdayım

berkeozdede

Arkadaşlar Kedim baş kısmında Pire Dolu. Hergun tarakla temizliyorum fakat geçmek bilmiyor. Veteriner İlaçla yıkayalım dediler. Ama gene bulaşmayacağı anlamına gelmez ki. Pire tasması alsam ne yapıcam artık zor durumdayım. Tiksiniyorum

11 CEVAP

aylinceyda

Bazı durumlarda dış parazitin tekrarlanması gerekebiliyor. Stronghold gibi kaliteli aşılar her zaman daha iyi sonuç verir. Dış parazitten sonra her yeri temizlemeniz gerekir yoksa etrafta olan yumurtalar tekrar üstüne geçecektir.

Firuzecik

Pire damlaları hemen döküyor. Benim de misafir kedim vardı. 8-9 saatte pireler dökükdü ki ger yerinden fışkırordu pire. Advantage multi olan damladan kullandım veterinerinize sorun. Bir de onlarda olan fıs fıslı bir pire ilacı var o da etkiliymiş. Evin her yerini de güzelce süpürmek sirkeyle silmek gerek.

Seymaaacaan

Zaten tarakla taramakla asla bitmez haftada 5000 yumurta yapıyormuş namussuzlar :D güçlü dış parazit damlaları var veterinerde satılıyor onlardan alın hepsi ölür :)

berkeozdede

Dış parazit yaptırdık geçmedi demekki güçlü parazit gerekli

berkeozdede

Veterinerden pire yumurtalarınada etki için Olan Damladan alıcam. Bakalım

Tengu

Yıkamak da çok etkili oluyor damlasını tekrarlattıktan 3-4 gün sonra dış parazit için olan şampuanlarla yıkayın kesinlikle. Ayrıca evinizi de sirkeli suyla silin günlük

chromatica

bizim de pire vardı, dış paraziti yaptırdıktan 1 2 gün sonra anında dökmeye başladı

Salihaylmz

Benim kedimde de sadece kafasinda vardi ana pirenin öldürülmesi gerekiyor. Ben her gun tarak ve sirkeli su ile halletmeye calistim bitmedi bir türlü ama azalmislardi baya. Sonra dis parazit damlasiyla hepsi gitti cok şükür

Salihaylmz

Bir de yattigi yerleri falan hergun temizleyin ben yattigi battaniyeyi bile yikadim

yagmurryamaan

Bu hepimizin yaşadığı bir sorun üzülmeyin.Veteriner hekiminize tekrar danışın ❤

berkeozdede

benımde sadece Kafasında var kedimin . artık dış parazit yapılsın bir dağa olmazsapire şampuanla yıkayıcam