Kulak Uyuzu Tecrübesi Olanlar Bakar Mısınız

Tengu

Kedime 2 hafta önce kulak uyuzu teşhisi konuldu ama iğne ucu kadar siyah lekeler vardı ve kaşıntısı çok azdı. Veteriner de başlangıç seviyesinde daha çok kolay tedavi edilir demişti. Tedaviye başladıktan 1 hafta sonra falan sağ kulağı tertemiz oldu ama sol kulağının kiri arttı ve sadece sol tarafını kaşıyor iki kulak da başlangıçta aynı seviyedeydi ve ikisine de aynı krem ve damlayı uyguladım biri biterken diğerinin artması mümkün mü bana çok saçma geldi veteriner damlasını ve merhemini uygulamaya devam edin dedi ama içim hiç rahat değil
Daha önce kulak uyuzu yaşayanlar beni bilgilendirebilir misiniz

4 CEVAP

Ozge00

Daha önce baska hayvanla temas kurdu mu? Çünkü bu kulağa yerleşip bağışıklık düştüğü an da kendini göstermeye başlayabiliyor. Emin değilsen bir veterinere daha göster bence. Geçmiş olsun

Tengu

Ve nerden bulaştığını anlamıyorum. 3 günlüğüne sokaktan bir yavruya geçici yuvalık yapmıştık ama kesim diğer kedilerle anlaşamıyor diye hiç aynı odada durmadılar bile ondan bulaşmış olabilir mi?

Tengu

Ayrıca haftada en az 2 defa kulağını temizlerdim gerçekten kulak uyuzu olması en son beklediğim şeydi:/

Tengu

Uzun zaman önce 2. Kedi almayı denemiştik yavruydu o da sokaktandı ilk kedim yemeden içmeden kesilmişti o gelince mecbur başkasına sahiplendirmiştik belki ondan geçmiştir
Cuma gününe başka vetten randevu aldım bakalım o ne diyecek
Teşekkür ederim bu arada:))