Kedim Süt İstiyor

Arkadaşlar yavru kedim süt içmek istiyor ağlıyor resmen. Hevesi gitsin diye mamasına biraz damlattım ama yok süt istiyor mutfağa gidip bekliyor verelim diye ne yapayım?

13 CEVAP

Tengu

Vermeyin

Mustafanacar

Yarısı süt yarısı su şeklinde verebilirsiniz.

chuckysmom

Süt kabına 2/3 su koyun lütfen aksi taktirde ishal olur

Mapple2

Süt yerine alternatif seçenekler olarak Kefir ve Yoğurt verebilirsiniz.

Dostumuzun yaşına ve kg göre 1 tatlı kaşığı veya yemek kaşığı şeklinde..
Afiyet Olsunn

Pretty

Kediler laktozu sindiremezler bu yüzden arkadaşlarımızında dediği gibi 3/2 su olmalıdır. Ama çok vermemelisiniz. Haftada belki bu şekilde bir yada hiç

Kedilere süt verilmez. Sütte laktoz var sindiremezler. Verdiğinizde ya kusucaktır ya da ishal olucaktır. Bu hem onu hem de sizi çok yorar. Kedilerimiz yediğimiz içtiğimiz birçok şeyi ister. Ama kendilerini bilmiyorlar. Kesinlikle süt ve süt ürünleri vermeyin.

Succubus

yahu sütlü alternatiften bol şey mi var kedi için. sütlü yalamalık ödül mamaları olur, milkies ödül maması olur(ben çok kullanıyorum). laktozsuz süt olur. gimcatin lattesi ya da pudingi olur. buradakilerin söylediği gibi sulandırılmış süt, kefir, yoğurt olur. ben activia shot içiyorum her sabah, kapağını yalatıyorum ya da. yok yasak demek yerine ödül olarak kullanın hatta. ben bu süt sevdasıyla taramaya da alıştırdım. gel komutuna da. sadece o her istediğinde değil, ben her istediğimde verdim. yoksa tepenize çıkar.

angorakedi

Ben kendim laktozsuz süt içiyorum ona da aynısından veriyorum ishal olmuyor. Ama normal sütü su karıştırmadan verirseniz ve bir oturuşta çok fazla içerse ishal olur.

Vermedim zaten ama küsüp gidiyor

Findikthecat

Onun yerine kedi sut tozu alip yapip verebilirisniz.

kedi ishal olur içerisine su koyarak verebilirsiniz ayrıca kedilere özel hazırlanmış Gimcat kedi sütleri ve yoğurtları var onlardan verebilirsiniz

Tamam teşekkürler herkese