Lütfen Bakar Mısınız Kedi İshali

chuckysmom

Arkadaşlar kedim ishal olmuş bunun sebebi sanırım kedimin pazar akşamına doğru maması bitmiş ve karantina olduğu için çıkıp alamadık ama ertesi sabah direkt gittim aldım maması yokken de ev yapımı yoğurt vermiştim bir buçuk tatlı kaşığı o yapmış olabilir mi ? Veterineri ile iletişime geçtim bugün derhal gidicem ama evde yapmam gereken bir şey var mı. Kedim 3,5 aylık

5 CEVAP

chuckysmom

Her sey normal suanlik sadece sabah 1 kere kakasini yapti o zaman ishal oldugunu gordum dun yoktu mamasini suyunu iciyor oyuncaklari ile de oynuyor kan da yok sadece ishal oldugundan dolayi cok su iciyor bu yuzden cokca cise cikiyoruz kan da yok elhamdulillah takipteyim

mishapamuk

O zaman hiç endişe etmeyin. Kanda olabilir ayrıca bunu görünce çok paniklemeyin. Aynı durum bizim başımıza da geldi. Dediğiniz gibi halsizlik, iştahsızlık, su içmeme gibi davranışları yoksa prebiyotikle çözebilirsiniz ama vetinizi yine de arayın.

Hilaldemdem

Ev yapımı sağlıklı bir yoğurt yüzünden hemen ishal olacağını sanmıyorum ama yaşı biraz küçük veterinere gitse iyi olur

Hilaldemdem

Evde tuvaletlerin takip et ishal devam ediyorum yada kanımı

mishapamuk

Yavru kedilerde besin değişiminde kaynaklı isaller oluyor, normal. Bağırsak florası hemen etkileniyor sıpaların. İsalle birlikte halsizlik, su içmeme, iştahsızlık varsa hemen vet'e gidin. Eğer bu belirtiler yoksa ve her şeyi olduğu gibiyse prebiyotik takviyesi yapabilirsiniz. Şu macun gibi olanlardan.