(Sohbet)Can Dostunuzla İlk Gününüz

BurcuAlexx

Merhaba, hayvanlarımızla ilk günümüz en güzel anımız olarak kalıyor. İlk defa evinize geldiğinde o kadar hoş oluyor ki. Tabi ilk gün bizde ne yapacağımızı şaşırıyoruz :D bende Alex ile ilk günümüzü anlatayım o zaman. Sitemizin bahçesinden aldım, eve getirdim. Şaşırdı tabi, belki de bu da beni bırakacak diye düşündü :( getirdiğimde bir karnını doyurdum, zaten sitemizde dolaşıyordu. Çünkü sitemizin bahçesine terk edilmişti. Bu yüzden beni tanıyordu aslında, mama verirdim ona. Hatta peşime takılır, beraber markete giderdik :D bu yüzden çok kaçmadı benden. Sadece ilk gün biraz çekingendi. Ama sonra bir oyun oynamaya başladık ki. Zamanın nasıl geçtiğini bilemedim. Sonuçta o da çocuk, oyun meraklısı. Belli ki önceki sahipleri onunla hiç oyun oynamamış. Birde Alex'in yanında yemek yiyordum ilk gün. Sonra kapı çaldı, açmaya gittim işte. Geldiğimde tabak temizlenmişti, hepsini yemiş. Tabi ilk gün biraz acemiydik hepimiz. Hatta ilk gün Alex ile maç izledik, beraber uyuduk, bol bol gezdik :) birde ilk gün beraber gidip peluş oyuncak almıştık ona. Nedense o oyuncağını ayrı bir seviyor, hala duruyor oyuncağı :D sonra bir bağlandık birbirimize... Eee sizin dostunuzla ilk gününüz nasıl geçti? Sizde ne gibi olaylar oldu :)) Alex ile nasıl geçti koca 7 yıl... Sizin hayvanınızla kaç yıl geçti? biraz sohbet edelim, hepinizin hayvanlarını çok öpüyorum❤️

19 CEVAP

Misraardicli

  1. sahiplendiğim kedim SİYAH petlerim kısmında o yok ama olsun .Mercanı kaybettikten 3 ay sonra falan öylesine instada gezerken karşıma arkadaşımın paylaştığı bir post takıldı normalde bakmam geçerdim postta 5 tane 10 günlük yavru kedi anneleri yoktu ve sitedekiler onları soğuk havada dışarıya atmışlardı benim ilgimi çekti ve hemen babama söyledim böyle böyle diye ve babam orda siyah beyaz bir kedi, gördü iyi bari şunu biz sahiplenelim dedi bende o kediyi değilde simsiyah tüylerinin içinde beyaz bir tüy dahi olmayan yavruyu sahipleneceğimi söyledim (annemin haberi yoktu tabi ki de) biraz aradan sonra telefonuma gelen mesaj aynen şuydu kapıya çık saat gecenin 1iydi kapıya çıktığımda inim inim miyavlayan yavru bir kedi ile karşılaştım o an oturudm kaldırıma mutluluktan ağladım heyecandan,mutluluktan birazda korku vardı ya yaşatamazsam onu ya ölürse diye . Kediyi aldım eve geçtim annem siyah kazağımda siyah kediyi göremiyince niye çıktın ki sen dışarıya dedi ve kediyi biraz havaya kadlırırınca bu çok küçük biz buna nasıl bakıcaz dedi ve hemen annesini sordu herşeyi anlatınca bana karşı çıktı bu kedi evden gidicek dedi ama ben karşı geldim kedi evde kaldı 2 hafta annemle yüzümüze bile bakmıyorduk ama annem benden çok kediyle uğraşıyordu anne yüreği işte maalesef bu kedim de kızıgınlık dönemine girince kaçıp gitti çok aradım ama bulamadım

Misraardicli

Şuan ki göz ağrım SÜMBÜL geçen ay annemler sahiplenmişler .Evde otururken bunlar evden gitti bende alışverişe gittiler sanıyordum meğerse Siyahın gidişine çok üzüldüğüm , kendimi odaya kapatıp ağladığım için bana bir arkadaş sahiplenmişler kardeşimin de haberi varmış bana söylememiş .2 saat sonra eve geldiler camdan baktığımda annem kucağında bir şey saklıyordu aldırmadım kapıyı açtım kedi ellerim titredi sebepsiz yere gülmeye başladım bir anda ağladım garip duygular hissettim ve kediyi elime aldığımda özgüvenim yerine gelmişti evet yapabilirsin demiştim kendime ve Sümbülü kucağıma aldığım gibi yüzümü yalamaya başladı. Çok bağlanamamıştım kediye ilk başlarda galiba cins kedi olduğundan dolayıydı ama bir süre sonra onsuz 1 dakika bile geçiremediğimi fark ettim .

Mehmetkr

Ben ilk köpeğimi 13 yaşında iken.beslemeye başlamıştım. O zamanlar çok hevesliyim çok seviyorum köpekleri sürekli sokaktakileri besliyorum ama yinede bir köpeği de evde beslemek istiyorum tabi ki. Neyse benim arkadaşım var aynı apartmanda kaldığımız. O da benim gibi o da seviyor köpekleri. Neyse bir gün geziyoruz öyle çarşıya kadar gittik tam geri döneceğiz ara sokaktan geçerken bir köpek gördük boyu ortalama bir cocker kadar daha yavru sapsarı çok güzel bir köpek. Çok zayıflamış bir deri bir kemik. Bacağında yaralar var. Büyük ihtimalle başka köpekler ısırmış. Neyse baktık sevecen bir köpek insanlara yaklaşıyor. Zar zor yürüyor zaten. Biz arkadaşımla köpeğin yanına gittik biraz sevdikten sonra gel bunu eve götürelim yemek veririz. Zaten köpek dışarıda 2 gün daha kalsa ölecek birsuru yarası var. Neyse yanımızda tasma yok ev 3 4 km uzakta 15 20 kglik köpeği eve kadar kucağımda getirdim bir yandan da korkuyorum kucağımda yüzü bana bakıyor bir an da korkup beni isirsa diye korkuyorum neyse 3 4 km taşımıştım. Eve geldim bahçeye götürüp kapıyı kapatınca bıraktım yere her yerim ağrımıştı. O zamanlar annemler de köpek istemiyor nasıl bakicaz falan filan diye düşünürken birkaç gün dursun iyileşince salariz demiştik. Neyse köpeği arkaya bağladık ondan sonra ben yukarı çıktım anlattım böyle böyle diye annem izin vermişti, ben şaşkınlıktan ne yapacağımı şaşırmıştım. Sonraki gün veteriner geldi tedavilerini yaptı. Bir hafta içinde de iyileşti. Ondan sonra da uzun süre baktım o köpeğime çok güzel çok enerjik bir köpekti. Hala da çoğu hesabımin ya şifresi ya epostasi o köpeğimin ismidir

ahsenyildiz

normalde malatyada yaşıyorum ve doğum günümde anneannemlerin yanına istanbula gittim.DOĞUM GÜNÜM 8 temmuz. doğum günümü çok sevdiğim bir arkadaşımın evinde süprizle kutladım.Arkadaşımın kedisi çok yanlızdı ve karşı daki apartmanda cins kedi sahiplendiren bir yer olduğunu söyledi.Tabi bende kedi aşığıyım bende koşarak gittim.Orada cins cins kediler vardı.Sonra kedim bana doğru geldi ve mırlamaya başladı.Açıkcası kedim beni seçti.Snra kucağıma aldım ve sevdim.Daha sonra eve gittik .Arkadışım kedileri çok sevdiğimi biliyo ve kediyi anneme övüyodu .Sonra anneannemlere geri döndük annem yanına çağırdı ve bir kedin oluyo dedi .O gün kafayı yemiştim.En az 18 yıldır kedi diye yalvarıyordum ve bu isteyim bir saat içnde gerçek olmuştu.Dayım veteriner.Ona gittik anlattık.Dayım la gittik kediye yani Zezoşuma kum mama vb ... seçtik.sonra ezinden aldık kliniğe getirdik kimlik çıkarttırdık ve aşılarını yaptırdık.2 gün sonra Malatyaya geri dönüyorduk.Annem uçağı aradı ve bilet aldı.HAVALİMANINA GİTTİĞİMİZDE BAGAJDA gideceğini öğrensik yol boyu kedime bir şey olmasın diye dua ettik benim kedimle ilk günüm veya birkaç günüm böyle geçti o bana en büyük hediye