Köpeğimin Dışkısında Kan Vardı?

BossSari

Köpeğim 2 gündür ishal. 2.5 Aylık rottweiler yavrusu.
Dışkısında kan vardı fakat çekirdek kabuğu yutmuş ondan itibaren sankı kanama olmuş gibi görünüyor.
Köğeğim enerjik, bir enerji kaybı iştah kaybı oluşmadı arada katı da kaka yapıyor.
Fakat 2 gündür ishal ne yapmam gerekiyor arkadaşlar?
Eğer kanlı ishal gibi duruyorsa veteriner hekime gideceğim.

11 CEVAP

BossSari

https://hizliresim.com/YLyeOh
Dışkısının resimi.

Mehmetkr

Fotoğraf yok koysaydiniz ne gibi durduğunu söylerdik. Kan olmasının bir sürü sebebi olabilir. Veterinerinizi arayın sorun o sizi bilgilendirir.

Mehmetkr

Kanlı ishalde çok daha fazla kan olur genelde ama dışkısı hiç düzgün durmuyor. Kanı boşverin ama bu ishal için bir veterinere götürün gitmişken kanın da sebebini sorarsınız.

BossSari

Teşekkürler, banada kanlı ishal gibi gelmedi.
Peki ishali geçirmek için bir öneriz varmıdır.
2 gündür böyle arada katıda yapıyor. Fakat ishali sıvı değil genel olarak pütürlü

Mehmetkr

Yaş mama fazla vermeyin yoğurt ve tavuk vermek yardımcı olabilir ama tedavi için veteriner şart siz ancak bağışıklığıni güçlendirebilirsiniz

Mehmetkr

Ne ile besliyorsunuz şuan

Mehmetkr

Köpeğinizde hiçbir hastalık belirtisi yoksa sadece ishal ise bir süre yemek vermeyin 10 saat civarı ondan sonra tavuk göğsü ve az miktarda yoğurt verin. Ondan sonra da normal beslenme saatlerine göre verin ancak yaş mama veriyorsanız vermeyin. Yağlı yiyeceklerde vermeyin.

Mehmetkr

Önünde sürekli suyu olsun ishal çok sıvı kaybettirecektir ona.

BossSari

Teşekkürler yorumunuz için ND'yi araştıracağım hocam.
Mamadan çokda fazla memnun değilim.

BossSari

Hocam kuru mama ile besliyorum happy dog.
Arada balık kraker ödül maması veriyorum.
Şuanda patates haşlaması verip 10 saat yemek kesmeyi deniyeceğim.

Mehmetkr

Happy doğ fiyatını hak etmeyen bir mama ND ye geçerseniz daha memnun kalırsınız. Şuan geçmeyin zaten ishal bir de mama değiştirmeyin ama maması bitince değiştirin bence.