Büyük Irk Köpeğe Kemik Versem Sıkıntı Olur Mu?

Mustafanacar

Bazı yerlerde kemik köpeğin boğazına batar midesini deler vs. Pek çok yazı gördüm. Sizce doğru mu?

7 CEVAP

Mehmetkr

Ne kemiği kemirmesi için kalın dana kemiği vb verirsen birşey olmaz.

ZehraBulutt

Çiğ olarak verebilirsiniz, verdiğiniz kemik köpeğin ağzına sığmayacak kadar büyük olmalı, yerken yanında durmakta fayda var.

Mustafanacar

Tavuk kemiği versem

sforselin

Kemik piştiğinde elastikiyetini kaybediyor, sertleşiyor. Normalde zarar vermeyecek olan kemik sert haliyle kırıldığında yemek borusunu ya da mideyi delebiliyor.

Mehmetkr

Pişmiş verirsen risk artıyor biraz o da yüzde bir yüzde iki ama pişmemiş verirsen çok çok az bir risk var. O yüzden böyle birşey olması pek olası değil ama boş yere riske girmeye gerek yok niye kemik vereceksin ki pek besleyici değil. Ben sokak köpeklerine karnı doysun diye veriyorum arada.
Vereceksen de tavuğun göğsünün altındaki kemiği kullanma onlar biraz daha sivri oluyor. But ve kanat kemikleri daha iyi

Salihaylmz

Tavuk kemikleri genellikle midesine zarar veriyor hatta bir çoğu ameliyat oluyor. Tavuk yerine kasaptan dana bacagi falan alabilirsiniz pişirip verirseniz uzun sure ona dayanir o dişleri için ☺

Mustafanacar

Teşekkürler