Kedim Büyük Evde Tuvaletini Mama Ve Suyunu Bulabilir Mi

Topalsmen

Merhabalar 2 aylık scottish yavru sahiplendik 1 haftadır bizimle..tuvalet eğitimi var yaşam alanı evin salonu kumu maması burada yalnız şöyle bir durum var ev 4 katlı kapıyı kapatmak zorunda kalıyorum katlar arasında gezinip oyuna dalarsa tuvaletine yetişemez diye yanlış mı yapıyorum acaba kapıyı açık mı bırakmam gerekir dışarı çıkma eğilimi göstermiyor salon oldukça geniş ve oyun alanı çok...Her gün çıkarıyorum ben de peşinden gidiyorum kaybolur diye😏zilli tasma da tutmadı boynunda, tuvaletini mamasını suyunu bulur derseniz kapıyı açık bırakacam

8 CEVAP

Yamukparmak

Kusura bakmazsanız sizin tüm bu yazdıklarınızdan ve scotish “sahiplenmenizden” anladığım kadarıyla durumunuz oldukça yerinde. Her kata birer tuvalet alıverirseniz hiçbi sorun olmaz.

sforselin

Yavaş yavaş alanını genişletin bence. Mesela şimdi tek katta dolaşmasına izin verin, biraz daha büyüdüğünde tüm evi kullanılsın. Tabii bence tuvalet sayısını artırmamız gerekiyor böyle bir evde. 4. kattan ben bile ilk kattaki tuvalete inmek istemezdim çünkü. Normalde önerilen tuvalet sayısı kedi sayısından 1 fazladır. Tabii bu boyutta bir ev için daha fazla tuvalet de kullanılabilir, olası kazaları önlemek için

ZehraBulutt

Kolay gelsin o zaman. Ortalığa yaparsa onu temizlemek kumu temizlemekten daha zor olur ondan dedim. Kocaman ev varken de hayvanı sınırlandırmak doğru değil bana göre, her yerde gezmeli.

ZehraBulutt

4 katlı evde çalışan da vardır mutlaka, onlar kontrol ederler kumu.Yoksa da günde bir kere hepsini bir karıştırırsınız kürekle zor bir şey değil ki. Her katta tuvalet olsun bence de

Topalsmen

Veteriner ile konuştuğumda tuvaletini mama ve suyunu yaşam alanına koy ki kendi alanını bilsin demişti bu yüzden her kata tuvalet koymadık ve de o tuvaletleri sürekli kontrol etmek de zor olur hak verirsiniz ki ama çok teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacam asıl sormak istediğim bilir mi yerini bulur muydu ilk kez kedi besliyorum çok acemiyim tekrar teşekkürler

Topalsmen

Evde çalışan yok her şeye kendim yetişmeye çalışıyorum neden koymadığımın açıklamasını yaptım çok teşekkür ederim

Topalsmen

Evde çalışan yok her şeye kendim yetişmeye çalışıyorum neden koymadığımın açıklamasını yaptım çok teşekkür ederim

Topalsmen

Evde çalışan yok her şeye kendim yetişmeye çalışıyorum neden koymadığımın açıklamasını yaptım çok teşekkür ederim