Kedi Tüyü Kist Yapar Mı ?

kedisever6155

Kedim 7 yaşında ev kedisi dışarı hiç çıkmıyor sürekli evde.Veterinere düzenli götüremiyoruz ama en son martta iç dış parazitini oldu.Hiç dışarı çıkmayan bi kedinin tüyü insanda kist yapabilirmi

1 CEVAP

MOGU

yapabilir, siz kedi hiç dışarı çıkmıyor dediniz ama emin olmak için soruyorum siz de mi hiç dışarı çıkmıyorsunuz? dışarı çıkıyorsanız ayakkabılarınızla parazit yumurtalarını eve taşıyabilirsiniz, oradan da kedinize bulaşabilir. hiç kedi olmayan bir evdeki insana da parktan bahçeden kist bulaşabilir.