Kızımın Cinsi Ne

damlayilmaz

Merhabalar, henüz bir yavru ve 1 aydır bakım görüyor ondan önceki iki ay hiç bakılmamış. Tüylerimiz yeni yeni düzelmeye, uzamaya ve gürleşmeye başladı. Sahiplendiğim kadın İran Persian dedi ama perianların yalnızca burun ucu gözüküyor bizim burnumuz var ve kırma olduğu için tam cinsine karar veremiyorum. Güya anne Persian baba scottish blue point. Kardeşini satmaya çalışıyorlar (renkli diye!) ona scottish longhair demişler. Bizim kulaklarımız da dik. Chinchillaya mı daha çok benziyor British Longhaira mı bilemedim. Anlayan yardımcı olabilecek var mı? Merakımdan soruyorum. Tasmalı olan 10 gün önceki bu arada 🤭

11 CEVAP

Denizygt

Ben daha çok Chinchillaya benzettim çok tatlı maşallah.

Verdatrtp

Chinchilla ya da iran kedisine benziyor

melist35

iranla scottish eşlenmez normalde, eşlenmemelidir. her tür kendi arasında eşlenmelidir. anne babası da aynı cins olmadığı için yavrusunun cinsi o veya budur diyemeyiz. dudak yapısına bakılırsa chincilla kırması denebilir. 'iran ve scottish karışımı scottish fold longhair' diye geçmez yani. fold zaten kırık kulaktır, dik olmaz.

damlayilmaz

Fikri olan yok mu

damlayilmaz

Çok çok teşekkür ederim 😊

Seymaaacaan

İran ve scottish karışımı scottish fold longhair diye geçer :) umarım satın almamışsınızdır :)

damlayilmaz

Herhangi bir problem olur mu peki bu tarz eşleşmeden? Sağlık açısından

damlayilmaz

Ben sahiplendim. Kara olduğu için kimse istemezMİŞ. canıma minnet çok güzel bir kızım var teşekkür ederim 😊

melist35

scottish olduğu için uzun vadede(kesin olmamakla birlikte) eklem sorunları olabilir. olmaması için önümüzdeki aylarda glukozamin macun ve kalsiyum içerikli besinler vermenizi öneririm. veterinerize danışabilirsiniz.

alabalik32

Bombay a benzettim.

damlayilmaz

Yok ya Pera tüylü baya