Mama Miktarını Nasıl Ayarlıyorsunuz

Alimeozmutlu

Kedilerin mama miktarını yani gramaj olarak nasıl ayarlıyorsunuz lütfen bilgi verirseniz sevinirim

8 CEVAP

Mustafanacar

@luluck Kediniz Yetişkin mi? O kadar yemesi Çok fazla.

Mehmetkr

Soruyu anlamadım ama ne kadar vereceğinizi soruyorsaniz mama kabı sürekli dolu olsun o 50 60 gram yer günde

Sudeckmkc

Kedinizin obezite problemi yoksa kabı hep dolu olsun kediler genelde az az ama sık sık yerler onlar miktarı kendileri ayarlıyor. Ama obez ise vet hekimizine sormanız en iyisi olur

kaanpolat

Ben Şuan ND kullanıyorum kedim çok obur değil o yüzden yarım kahve fincanı 1 öğün için yetiyor 8 aylık kendisi

Mustafanacar

Mama kabının sürekli dolu olması onu fazla kilolu yapabilir. Ben çay bardağıyla ölçüyorum. 1 çay bardağı 50 gr geliyor.

bdurcak

ben de hep çay bardağı ile ölçüyorum. sabahtan doldurup ağzını alüminyum folyo ile kapatıp gün içinde azar azar veriyorum. yavruyken mama kabı hep dolu olsun denir ama ne kadar koyduğunuzu takip etmeniz çok önemli

mihriii

mamanın arkasında yaş gruplarına göre yazar ne kadar verilmesi gerektiği ben bakkalda ölçtürmüştüm gramını

luluck

bittikçe dolduruyoruz mama kabını, ayda 1,5-3 kilo arası yemeleri doğalmış (kısır değil henüz) bizimki 2,5-3 kilo yiyor ortalama. ayda ne kadar yediğini hesaplayabilirseniz her gün ne kadar yediğine de bakabilirsiniz, sağlıklı mı değil mi ona göre karar verip hareket edersiniz :)