Az Önce Yerde Buldum. Kedimin Dişi Kırılmış Mı Düşmûş Mü Bilemedim. Ağustos 2020 Doğumlu

Leylaaamiy

Geçen hafta ağız kokusu ve iştahsizlik sebebiyle götürdüm.1 Aralık 2020 tarihinden itibaren 4 günlük bir iğne tedavisi oldu dişinde ufak bir iltihaplanma olduğu için. Yemesi düzeldi ama kokusu yine başladı. Son 2 gündürde huysuz bağırıyor neredeyse 24 saat uykuda... Bir fikriniz var mı normal mi bunlar ?

8 CEVAP

SerraYanmaz

Süt dişlerini döküyor sanırım çünkü dişte bı iltihap çürük yok

Ceren_pars

Kedinizin doğumunu belirtmişsiniz bende sordum bide bu dönemde çom normal bir korkunuz olmasın aynı dişim aynı şekil fotosu bile var bende

Leylaaamiy

5.aya girdi. Dişleri çok zayıf kuru mamayı bile çok zor yiyordu bugüne kadar.

luluck

endişelenmeyin evde yaş mama hazırlayın doğal doğal yesin yavrucak muhtemelen süt dişleri dökülüyor... yine de veterinerinize sorun ama bence🙄 ne olur ne olmaz

Ceren_pars

Kediniz ne kadarlık ? Aynı sorunu kedim 4-5 aylıkken yaşadım, süt dişkerini düşürürken sürekli uyku modunda oluyor ve iştahsızlaşıyprdu benimki

Leylaaamiy

Çok teşekkür ederim 3 5 güne aşısı var o zaman yine baktırırımda acil bir şey mi diye sormak istedim.

Ceren_pars

Kuru mama ve yaş mamayı karıştırıp çok fazla olmamak şartıyla verebilirsiniz, bu dönemde bir miktar zayıflıyorda. Eğer kediniz yoğurt seviyosa günde 1 yemek kaşığı vermenizi öneririm yoğur hem onlar için güzel bir vitamin heöde diş sağlığı içinn kedim 8 aylık yoğurt vermediğim günü yok

Leylaaamiy

MaşAllah ☺️ Evet yoğurt tavuk ciğeri ve bağışıklık içinde kefir veriyorum arada çok seviyor. Kuru mama yiyemiyor diye onlarla besliyorum kıyamadım.