Kedi Kısırlaştırma Sonrası

SerraYanmaz

Kısırlaştırma sonrası dikişleri alınmadan önce yara kısmına bı şeyler sürebilir miyim?
Veteriner hekiminiz bu konuda bir şey dedi mi?
Yarayı temizlemek için nötr ph bakım solüsyonu ,batticon ya da kantaron yağı vs?

1 CEVAP

luluck

benim bildiğim, dikişler alınmadan önce kesinlikle bir şeyler sürmemeniz gerektiği. zaten birkaç günde bir pansuman yapacaklardır, sizinse dikişleri temiz ve kuru tutmanız gerekiyor. dikişler alındıktan sonra gün aşırı bepanthol sürüp yine yalamasını engelleyeceksiniz, biteceekk:) çok geçmiş olsun, naçizane tecrübemi paylaştım, veterineriniz en iyisini bilir.