Erkek Kedim Kızgınlığa Mı Girdi??

Verdatrtp

5 aylık erkek Scottish Fold kedim, 1 haftadır yastıklara masaj (patileri ile yoğurma) hareketi yapıyor, birkaç kez gelip koluma da yapmaya çalıştı. Başta oyun yapıyor diye düşündüm sonra farkettim ki cinsel organı dışarı çıkıyor. Bugün yanıma geldi koluma yapmaya çalıştı yine, izin vermeyip kolumu çektim uzun uzun bağırmaya başladı ve yastıklara gitti. Henüz 5 aylık daha yavru eğer bu kızgınlıksa çok erken değil mi? Kedimi 10-15 aylık olana kadar kısırlaştırmayı düşünmüyorum ama o zamana kadar nasıl baş edeceğim

2 CEVAP

luluck

erken girebiliyorlar kızgınlığa ama o yoğurma hareketi kızgınlıkta olan bir şey değil. annelerinin memesini emerken o hareketi yapıyorlar yavruyken, büyüdükçe de mırlarken sevdirirken falan yapıyorlar bebeklikte öğrenip. bizim scottish straight oğlumuz 1 yaşında girdi ergenliğe ama şu an 1,5 yaşını geçti ilk defa ciddi bir kızgınlık yaşıyoruz, yine de idrar püskürtme olmadı. genelde bütün gün uyuyup gece uyanıyorlar susmadan avaz avaz bağırıyorlar uyutmuyorlar insanı, böyle bir durum yoksa muhtemelen kızgınlıkta değildir :) pipisinin çıkması da garip belmedi bana, yalandıklarında çıkabiliyor...

Verdatrtp

Bu arada idrar püskürtme, koku bırakma durumu yok