Kedim Benden Saklanıyor

yigitfidan

herkese günaydın arkadaşlar dün 3 aylık erkek bi kedi sahiplendim kutusundan ciktigindan beri koltugun altindan cikmiyor gece kimse yokken arada bir cikiyor ama birini gordugunde kacicak yer ariyor ben odadayken kafasini bile cikartmiyor ne yapicam nasil alisicak bu kedi eve ve bana lütfen yardimci olun

11 CEVAP

Alperen07

Günaydın daha çok yeni sahiplenmişsiniz bir haftada alışır merak etmeyin üzerine çok gidip yakalamaya çalışmayın daha çok küçük çabuk alışır ben de 1,5 yaşında bir kedi sahiplendim üç ay oldu şimdi inanılmaz bağ var aramızda

Alperen07

Kendi kendine gelir tabiki ara ara adıyla seslenip çağırın bir süre sonra dayanamaz gelir sevgiye ihtiyacı var emin olun sevdirmeye gelir

Pretty

Daha yeni sahiplenmişsiniz. Eminimki birkaç gün içinde size alışacakdır. Bizim kedimizde öyle yapmıştı. Alışması için kedinize zaman verin 😊

yigitfidan

kendi kendine benim yanima gelir mi sizce :)

Bikedi

Biz de ilk eve getirdigimizde oyleydi ustelik yaraliydi. Sikakta bacagi kangren halde bulmustuk. Ona kutudan ev yapip koridora koyduk. Asla icinden cikmiyordu. O minicik haliyle bize tisliyordu. Sonra burda okumusum sanirim. Onunla ayni hizaya gelmemiz daha iyi oluyormus. Yuvasinin onunde yere yattik oyun oynatmaya kendimize alistirmaya calistik. 1 hafta falan yerlerde surunduk. Sonra bir gun kucagima cikip orada uyudu. Bir daha da inmedi:) evin odalarina girip saklanmadan gezmesi yaklasik iki hafta surdu. Bizimki travmaliydi tabi. Sizinki daha cabuk alisir. Yere yatin:D

yigitfidan

çok teşekkür ederim içime su serptiniz gerçekten benden kaçtıkça cok moralim bozuldu onun bu haline

Mapple2

Yeni Mekan, Yeni Sesler, Sürekli Sizi takip eden Gözler :) İlgi, Takip edilme, Kucağa alınma.. Evet.. Bana ne oluyooo diyebilir ve Saklanabilir..

Yakında İyi Dost olacaksınız:) biraz Sabır..

Daha çok yeni. Bu davranışları doğal. Başta sizden korkucak sürekli kuytu köşelerde saklanıcak bir iki gün elinize almayın ya da sürekli yakalamaya çalışmayın ki iyice tedirgin olmasın. Kediniz öncelikle her yeri koklayıp tanımaya çalışacaktır. Eve alıştıktan sonra da size alışmaya başlayacaktır. Kumunun ve mamasının yerini belirleyip bu süre içinde mama ve su kabını daime dolu tutun öğünlü vermeyin çünkü size alışmadığı için siz mama koyarken de çekinebilir. İstediği zaman yemek için su için çıkacaktır. Yani miniğin biraz zamana ihtiyacı var :)

yigitfidan

3 gün oldu hala çıkmıyor tuvaletini kum kabina degil koltuklara halilara yapıyor hic bi sekilde disari cikmiyor ne yapicamm tamamen umidi kestim

golsahyildirim

Tuvalete alıştırma yazıları-videoları belki yardımcı olur, bir de lezzetli şeylerle kandırabilirsiniz belki :/ Tabii porsiyonlarını küçük tutmak lazım. Ama diğer arkadaşlara katılıyorum, benim kedim bize tıslayıp duruyordu, şimdi yatağımızda uyuyor :D

violetsmom

merhaba daha cok yeni size ve eve alismasini bekleyin sicak yaklasin ve oyun oynamaya calisin eminim kisa zamanda acilacaktir