Yavru Kedinin Parazit Aşıları Yardım..

Pisiuuu

3 aylık yavru bir chinchillam var veteriner bugün mesaj atmış dış parazit zamanı geldi diye fakat öğrenciyim ve biliyosunuzdur ki veterinerler parayı abartmaya bayılıyorlar o yüzden ilk sorum evde böyle şeyler yapılır mı yani bir zararı var mıdır?

Bir diğeri önceki veterinerim broadline diye bir marka yapmış bu dış mı iç parazit için bir şey mi? Geldiğinde ensesinde ıslaklık vardı ama iç veya dış parazit ayrı ayrı mı yapılıyor onu bilemiyorum..

Bu önce ki aşısını Kasım'da oldu yani bu kadar hızlı gelmesi normal mi?

Sizce ne yapmalıyım tecrübesi olanlar var mı lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim.

3 CEVAP

SerraYanmaz

İç parazit aşıları sadece var olan parazitleri öldürüyor herhangi bir koruma sağlamıyor dış parazit için de eğer dışarı girip çıkan bir kedi değilse ve evdeki herkes dışardan geldiğinde kıyafetlerini hemen değiştirir ona yaklaşmazsa kış aylarında yaptırmayabilirsiniz.

SerraYanmaz

Ensesine 1 damla biberiye yağı dış paraziti suyuna 1 damla elma sirkesi iç parazite iyi geliyor.
Tabi ki bağışıklığın güçlü olması en önemlisi

mihriii

ensesindeki ıslaklık dış parazit damlası da olabilir iç dış beraber de olabilir