Saldırgan Davranışlar

Siyammm

Arkadaşlar mina çok uysal bir kediydi her yerini sevdirirdi , sevdirmek istemesse uzaklasırdı yada ayağıyla ittirirdi. Son bir haftadır severken patisiyle elimi tutup (tırnak çıkarıyor) ısırıyor. Dün ilk kez elim kanadı çok üzüldüm. Parmağimi iyice boğazına soktuğumda bırakıyor yeniden saldırıyor. Boyle yaptığinda nasil bir yol izlemeliyim eğer bırakırsan her istemediğinde ısırmazmı? Oyun oynat diyeceksiniz çok zor. İpi kovalaması için çok hızlı şekilde odadan odaya gitmesi lazım takdir ederseniz bunu sürdürmek zor evin içinde depar atmam gerekiyor. Yani oyun oynatmakta zor. Ne tavsiye edersiniz

12 CEVAP

Siyammm

Valla topu var da oynamıyo tam kedilere uygun aslında değse uçucak bi top.
ZehraBulut açıkçası kendi masrafları bile biraz zorluyor maalesef ikinci kedi zor zaten fiyatlar çok arttı

Siyammm

Deneyeceğim arkadaşlar hepinize teşekkürler

Alperen07

Küçük folyo top yap ama çok büyük değil fındık ve ceviz arası bir boyutta önce koy önüne sonra al fırlat bizimki saatlerce oynuyor yeni keşfettim dene bakalım

ZehraBulutt

İmkan varsa kardeş alın, zamanı geri alabilsem en büyük kedimi yalnız büyütmezdim asla. İlk bir yıl ağlayacak raddeye getirdiği olurdu beni, gece bile uyutmuyordu. 2. Kedi geldi huzur buldum :)

ZehraBulutt

Çok doğru diyorsun bizim kedi gibi hızlı koşmamız imkansız 2 sn'de evin bir ucundan öbürüne gidiyorlar. O yüzden 2. Kedi şart.

ZehraBulutt

O da doğru, battık vallahi. Mecbur mama kalitesini düşürdük biz de :(

ZehraBulutt

Pipet denedin mi, 1 saat oynuyor benim Bulut pipetle.

BurcuAlexx

Kağıt top yaparak verebilirsin. Uzun bir süre oynar :))

Buketbayraktar

Kediniz kaç aylık kısır mı kızgınlık belirtisi olabilir mi acaba dedim

Busebakis

Petshoplarda içinde kedi otu olan oyuncak fareler var 5 lira tanesi bizimki bunları atınca getiriyor bizi bulamazsa da kendi başına bile saatlerce oynuyor sonra gizli köşelerine saklıyor epey bi fare kaybetmisizdir şimdiye kadar ama hala fiyat performans en iyi oyuncak

Siyammm

Şuan 8 aylık. Ama bildiğim kadarıyla saldïrganlık erkeklerde oluyor dişiler kızgınlıkta anaç oluyor diye biliyorum herhangi bir belirti görmedim

Mehmetkr

Ben köpeğimi bahçede oynatmak için duvarın birinin yaklaşık 180 santimetrelik kısmına diğerinin de 130 santimetrelik kısmına ip bağladım yaklaşık 8 9 metrelik mesafe var iki duvar arasında ipe bir tane halka geçiriyorum ona da halat bir taraftan fırlatıyorum karşiya kadar onu takip ediyor ipin yere yakın olan tarafına geçiyorum bu sayede hareket etmeme gerek kalmıyor halat bana geri geliyor.
Bunun aynısını yapın demiyorum ama evde de bu tarz bir mekanizma ile onu çok rahat yorabilirsiniz