Kedi Maltı

Littlecats

Merhaba benim 3 buçuk-4 aylık bir kedim var. Malt'ı önceden ben vitamin olarak sanıyordum ama kediler kendilerini yaladıkları için midelerinde tüy yumağı oluşabiliyormuş ve bu yüzden (de) kullanılıyormuş. Kedim kısa tüyle ve daha yavru, kullanmama gerek var mı? Mama olarak N&D kullanıyorum ve içinde yeterince vitamin var yani vitamin takviyesine gerek yok. Ayrıca fazla vitamin kediye zararlı olur mu diye de merak ediyorum?

7 CEVAP

Mustafanacar

Hills kötü bir mama

Littlecats

Bir de Hill's mi N&D mi?

Littlecats

N&D kullanıyoruz ama kedime pek yaramadı Hill's in içeriği nasıl önerilere de açığım

damlayilmaz

Biz Royal canin kullanıyoruz. Veteriner iyi olduğunu vitamine ihtiyacı olmadığını söylemişti. Mal konusunda bir fikrim yok malesef. Arkadaşlar yardımcı olursa ben de faydalanırım

Littlecats

teşekkürler

caglaauzun

Bu konuda herkesin fakrlı görüşleri var kimileri 3-4 aydan itibaren başladığını söylüyor. Fakat bizim veterinerimiz malta 6-7 aydan önce gerek olmadığını ve verilmemesi gerektiğini söylemişti. Veterinerinizle bir görüşün bence

Mustafanacar

@damlayilmaz bence Royal Canin ve veterinerlerin önerdiği tüm Mamaları kullanmayın. Vitamin,

Ve Et değerleri çok azdır. Ondan 10 kat ucuz ve 10 kat iyi mamalar var. Veterinerler üniversitede kedi beslenmesi ile ilgili ders almıyor. Kedi beslenmesi hakkında uzman olanlar beslenme uzmanları.