Diş Tartarı

Ayben02

Kedim bu aralar iştah probleminden dolayı kuru mama yemiyor yerse de 3-4 tane yiyor bu ara evde yaş mama yapıp veriyordum ama bu sefer de dişleri sararmış tartar oluşmuş evde diş tartarı gidermek için napabilirim

3 CEVAP

mishapamuk

Çok emin değilim ancak hindistancevizi yağı iyi gelebilir. Ben Misha'nın dişlerine, diş etlerine yapmaya başladım. Biraz alışsın diş fırçası ile yapacağım. Hem gönlümde rahat oluyor.

Zeynepulku

Dis fırçası ile düzenli fircalayin. Haşlanmış yumurta kabuğunun içindeki şeffaf kısmı soyun fırında 15-20 dk kurutun. Küçük parçalara ayırmadan verin yesin sert olduğu için dişlerine surtup tartar olmasını azaltir. Yemeyi de Sevrer normalde kediler.

Ayben02

Güncel