Canın Yandıgındanmı Miyavlıyor

Cansupakize

Arkadaslar kedim kızgınlığa girdi Miyavlamasının sebebi erkek kediyi çağırmasımı yoksa canının çok yanmasımı o miyavladıkça ben üzülüyorum fikri olan bilgisi olan

6 CEVAP

aylinceyda

Erkek kedi aradığı, çağırmaya çalıştığı ve çiftleşmek istediği için miyavlıyor. Kedinizi oyalamak için yoruluna kadar sürekli oynatın. Bu süreci atlatlamsı için daha iyi olacaktır. Kızgınlıktan çıkınca kısırlaştırmalısınız. Bu dönemde çok strese giriyorlar.

Cansupakize

Çok teşekkür ederim öyle yapıyorum umarım en kısa sürede geçer. Ortalama kaç gün dişi kedilerde en uzun yada

aylinceyda

Ortalama 7-10 gün sürüyor. Dişilerde bu sürecin 3 haftaya kadar çıkabildiği de söyleniyor. Daha 3 hafta kızgınlık geçiren bir kedi duymadım. Kedinize bağlı olarak değişecektir süresi.

Cansupakize

Çok teşekkür ederim cevap için umarım çabuk ilk günü diyemi acaba miyavladı ama sonra sustu uyudu geri kalktı Hergün artıcak galiba dün daha azdı bugün arttı durdu yarın bakalım 🤔

ZehraBulutt

Canı yanmaz, erkek kedileri çağırıyor. Ancak psikolojik olarak yoğun stres yaşıyorlar kızgınlık döneminde. Biter bitmez kısırlaştırmak iyi olur.

ahsenyildiz

erkek kedi armasından olmalı