N&D Kitten Mama

Elimde 2 paket farklı yerlerden alınmış N&D Kitten Tahılsız Tavuklu Narlı mama var. İkisinin ebatları ve renkleri birbirinden farklı fotoğrafta çok belli olmadi ama birisi daha küçük ve daha koyu renk, diğeri bi tık daha büyük ve açık renk. Ve avcumun iç kısmında olan mamalar birbirine yapışıyor kaseye dökerken bile 3-4 tane birbirine yapışık şekilde düşüyor. Sahte olması gibi bir durum söz konusu olabilir mi bilgisi olan var mı?

24 CEVAP

Zeynepulku

İnşallah sadece çeviri hatasıdır. :/ sekil ve rengin birbirinden farklı olması içime kurt dusuruyor

Meles

Bizde aynı mamayı kullanıyoruz. İlk aldığımda avucunuzun tam ortasındaki gibi idi ebat ve kuruluk olarak bizim kedi az yiyor ve bir aya yakın kullandık mamayı paket sonuna doğru mamalar birbirine yapışmaya başladı hava aldığı için muhtemelen bi kaç kere de düZgün kapatamadım o yüzden olabilir. Kupkuru başladığımız pakette mamalar yapışarak bitirdik hava alma veya açık kalma sorunu olabilir diye düşündüm ben. Sonraki paketlerde kavanozda tutmaya başladım bir daha da yapışmadı mamalar

Peki daha önce ebat veya renk farkına denk geldiniz mi acaba paketlerde?

Anonymus944867

fark ettiyseniz paketler arasında da bir kaç fark var şöyle ki size 2 ihtimal sunayım 1.si ürünlerden biri sahte 2.si ithal edildiği ülkeler farklı

Evet ambalajlar farklı onun için çekip attım zaten iki ambalajı da. İkisinin de arkasındaki QR kodu okuttum Farmina'ya yönlendirdi ama QR da sahte olabilir sanırım

aylinceyda

Sanırım mamaların içerikleri değişti. Ben de içerik ve paket değişimi hakkında başlık açacaktım. %28 kurutulmuş tavuk eti yerine artık %28 susuz tavuk proteini yazıyor. Ambalajlarında da değişiklik var. İçerik kısmını okuyun, sizin de aldığınız paketler birbirlerinden farklı. İçerikleri farklıysa geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. Bu konu hakkında Farmina’ya mesaj atmayı düşünüyordum.

Evet dediğiniz ki benim de eski olanda kurutulmuş tavuk eti yazıyor, yenide ise susuz tavuk proteini yazıyor. Ben üründeki ebat ve renk farklılığından dolayı Farmina'ya mesaj attım dönüş bekliyorum.

miyathecatt

Üretildiği fabrikalar yüzünden böyle bir fark olabiliyor diye duymuştum, üretim yerleri yazıyor mu?

Littlecats

Soruyu tam okuyamadım ama avucunun içinde olan kesinlikle sahte.

Üretim yerinde Sırbistan yazıyor ikisinde de

Sahte olduğunu nerden anladiniz acaba?

Faytekin

Nd nin Son parti mamalarının çoğu sıkıntılı zaten sadece kitten de değil diğer çeşit ve aromalarinda da aynı sorunlar va,bende Nd kısır somon kullaniyordum ama şuan Britcare yeni serisine geçtim ,kediler de yemedi zaten Son aldigim Nd yi,normalde bayilarak yerlerdi,bu konuda çok şikayet ve iade varmış zaten,ben kendi gözlerimle de gördüm eski mamalarla alakası yok ne renk ne şekil ne boyut Vs. .daHa önce de yazdım burada dikkat edin alırken kontrol ederek alın ,farmina ya da yazdım ama kabul etmiyorlar tabi ki kalitemiz aynı diyorlar haala,insanları kandirabilirsiniz belki ama hayvanları kandiramazsiniz dedim bende yemiyorlar çünkü :)

Benimki her bulduğu şeyi yemek istediği icin yemesinde bi sıkıntı olmadı normal yedi ama ürünün sahte olmasından korktum yani iyi diye aldığım mamanın kalitesiz ve sağlıksız olmasını istemem, ama anladığım kadarıyla orjinal sadece üretimde sıkıntılar olmuş 😬

Mustafanacar

Nd nin çok fazla orijinal olmayanı var. Onun için güvenilir sitelerden alın ve ucuza satan yerlerden almayın.

aylinceyda

Farmina ambalaj, içerik değişimi hakkında dönüş yaptı: “Merhaba, ambalajlar yurtdışı tarafından güncellenmektedir, paketlerin en güncel halini görmek için sitemize bakabilirsiniz. Yeni paketler geldiğinde eski paketlerde hala piyasada olduğu için bu şekilde denk gelebiliyor.Yurt dışı kaynaklı çeviri hatası oluşmuş kusura bakmayın. İletiyoruz ilgili birimlere.”