13 Günlük Kedi Ağzından Nefes Alıyor

gofii

Merhabalar başlıkta belirttiğim gibi ağzı açıp kapanıyor sürekli ve yaklaşık 4 saattir annesini emmiyor yaklaşıp bakınca burnunun bir tanesinin dolu olduğunu fark ettim bilgisi olanlar bir şeyler önerirse çok sevinirim.

28 CEVAP

Mustafanacar

Hemen veterinere götürün. Ağzı Açık nefes alma çok ciddi bir şey. Hiç vakit kaybetmeyin.

gofii

veteriner elden bir şey gelmez diyor maalesef.

Biberonla verdim sütü. fakat emmiyor yavaş yavaş veriyorum emmeye alıştırabilir miyim biberonu?

gofii

Maalesef melek oldu. Annesi gelip boğmuş beş dakika önce karnını doyurmuştuk uyuyordu.

Karameeell

Oy kuzum hasta olmuş =( nefes alamazsa beslenemez acil veterinere gösterin..

baranertaga

Veterinere gitseniz iyi olur

gofii

Cevaplarınız için teşekkür ederim öncelikle. Veteriner elden bir şey gelmez ilaç falan veremem diyor. Annesi yaklaşık bir gündür emzirmiyor bende şırıngayla beslemeye başladım iki haftalık kediye göre çok zayıf çok küçük. Şırıngayı da pek sevmiyor damla damla diline bırakıyorum 10-15 dakika uğraşıyoruz sonra uyuyor. Hayatta kalmasına mucize gözüyle bakıyorlar ama ben inanıyorum çok çabalıyor zayıf kalmasına rağmen.

gofii

Bu arada başka veterinerle de görüştüm benzer cevapları aldım sonrasında bir kaç veterineri aradım durum yine aynı

Misraardicli

bence petshoptan annesi sütü alıp yada marketlerden yeni doğan bebek maması alıp biberonla beslemelisin kemikleri de güçlenir ben de biberonla 10 günlük yavru kedi besledim çokta sağlıklı oldu .diğer yavrulardan ayrı tutsanız daha iyi olur eğer kardeşi varsa . Bir mucize yaratmalısın inşallah mucize olur ve yavru sağlıklı bir şekilde yaşar 2 saatte bir biberonla mama vermeyi unutma Allah'ın izniyle iyileşir :)

gofii

ah keşke güzelce emse şırıngayı fakat reddediyor ağzını hafif açıp bir iki damla bırakabiliyorum diline birazdan biberon da gelecek umarım onu sever

Salihaylmz

13 gunluk bebekler genelde zaten siringayi sevmez anne memesi gibi de çekmez. Siringayi kendiniz yavas yavas sıkacaksınız ağzına 2 saatte 1. Biberona sonradan alışır. Kedi sut tozu ile besleyin annesi kabul etmiyorsa vucudunu siz sicak tutacaksınız sicak su torbasi beya pet siseye sicak si koyup corap gecirerek. Youtube da bunun icin siringa besleme videolari var izlerseniz daha iyi anlarsınız.

Salihaylmz

Bu arada gözleri kapali mi yavrunun?

gofii

duruşunu tam ayarlamama rağmen burnundan geldi süt bir damla neyden kaynaklı bu?

gofii

hayır, gözleri açmayı başardı ama görüp görmediğini biilmiyorum şuan

Misraardicli

Kediyi normal yere koyup biberonu anne ayaktaymış gibi veya yatıyormuş gibi tutmalısın bebeği yatar bir şekilde beslersen burnundan süt gelme olasılığı çok fazla zaten

Misraardicli

bir peluş oyuncakla da ısıta bilirsin bebeği (yavru kedilere bebek demeyi tercih ediyorum)