Kedim Halsiz İştahsız

laydak622

Yardım edin lütfen çok kötüyüm benim 4 aylık bombay cinsi dışı kedim var her şey normalken birden 3 gün önce kustu tüylerini çıkarıyordur diye düşündüm 1 hafaa önce de öğürmüştü birkaç kez ama hemen sildim halıya kustuğu için neyse yatağa yattı ve iştahsız gibiydi yanına gittim öğlen titriyordu hemen veterinere götürdüm şikayetleri anlattım kustu dedim malt verdi bunu 3 gün ver haftada dedi ateşlenmiş iğne yaptı iç parazit için iğne yaptı aşı zamanı gelmişti kedim o gün tam 5 kez kustu en son gece kustu hali yoktu gözünü açamıyordu tekrar gelin devam ederse dedi ve o gün 1 lokma almadı ağzına su içmedi ertesi gün kan testi yapıldı viral bir enfeksiyon çıkamadı bakteriyel gözüküyor dedi serum taktı aç ve susuz kaldığı için iğne yaptı kusma önleyici ateş düşürücü diğer gün devam ederse röntgen dedi bugün hafif sabaha karşı toparlandı sandım hafif olsa da bişeyler yedi çok sevindim kalktık hala halsiz yatıyordu napacağımı bilmiyorum kaybetmek istemiyorum araştırıyorum araştırıyorum bişey bulamıyorum

11 CEVAP

Busebakis

Bu tarz bir şeye ben kendim denk gelmedim ancak kedisi yabancı cisim yutanlarin bu tarz sorularına denk geldim, röntgen şu an için en iyi seçenek gibi duruyor eğer öyle bir durum yoksa bir hastalık geçiriyor olabilir kan testiyle anlaşılmayan

laydak622

Halsiz ve yorgun duruyor sadece su içiyor arıyor yemeği ama önüne koyuyorum yemiyor bugün tekrar götürecem veterinere

Meles

Bence farklı bir veterinere daha götürün ve yapılan işlemleri şikayetleri söyleyin. Böyle durumlarda tek veterinere bağlı kalmayın bence

laydak622

Bugün sabahtan beri hali yok yürüyor biraz sonra geri uyuyor röntgen çekelim demişti eğer devam ederse azıcık bişeyler yedi yazdım veterinere sevindim dedi hatta damar yolu açmıştı onu çıkardım iğnesiyle onu böyle görmeye dayanamıyorum her an bişey olacak gibi geliyor korkuyorum

laydak622

Evet bugün farklı bir veterinere götürecem aç olduğunu anlıyorum miyavlıyor mutfakta bişeyler arıyor ama önüne ne koysam yemiyor en iyi başka ne veterinere danışmak çok korkuyorum bişey olacak diye böyle durumlarda demişler ki kedim öldü maalesef bende korkuyorum tabi

violetsmom

gecmis olsun belirtiler benziyor
fip virusunu arastirin derim :(

laydak622

Kan testi yaptırdım çıkmadı viral bir rahatsızlık birde galiba o hastalıklarda burun akıntısı salya akıntısı olurmuş veteriner öyle söyledi

Burcununyeri

Röntgen çektirin bence birşey yutmuş da olabilir.

laydak622

Farklı bir kliniğe götürecem birazdan ama birden bire ne olmuş olabilir internette sürekli araştırıyorum ne olmuş olabilir aklıma her şey geliyor eğer yabancı bir cisim yuttuysa ne yapacağımı da bilmiyorum öğrenciyim ameliyat olması gerekirse maddi olarak napacam bilmiyorum

ahsenyildiz

tekrar merhaba kedimdede yaşadım aynı sizin kediniz gibiydi bizde yabancı maddeden şübelendik veterine ilaç içirdi ama işe yaramadı sonra tekrar gittik bir çocuk ilacı verdi ve kedim iyileçti arada da böyle kusar normal

ahsenyildiz

amilyat masrafı yaklaşık 2000 tl