Kedim Daha Da Kötüleşti Hiç Yemiyor

byzzdly

1,5 yaşında kısır erkek kedim neredeyse 2 haftadır çok keyifsiz. Eskiden oynadığı oyunlara artık ilgi göstermiyor. Veterinere götürdük mide gazı var dedi serum tedavisi yapıyor 5 gündür hiçbir değişiklik yok. Röntgen ve kan tahlili temiz çıktı. Yemek zorla yediriyorduk en azından maltı macunu kendi isteyerek yiyordu artık hiçbir şey yemiyor. Kakası normal kusması da yok. Ne yapabiliriz böyle bir durum yaşayan yok mu

13 CEVAP

aylinceyda

Kan tahlili dışında viral enfeksiyonlar için yapılan ayrı tahliller var onları yaptırabilirsiniz.

Petlover34

Aylinceyda'nın dediği gibi fakültede diğer testleri yaptırırsın. Umarım onlarda da birşey çıkmaz ama 5 gün serumdan sonra ilerleme kaydetmesi tuhaf geldi :/

byzzdly

Bir tanıdığımızın kedisi de yalnız kaldığı için bu şekilde depresyona girmiş. Öyle söylüyor. Bu mümkün mü? Tek kedi diye depresyona mı girebilir

aylinceyda

Kediniz önceden başka bir kediyle yaşayıp sonrasında ayrıldıysa stres yapabilir. Bazı kediler tek yaşamayı daha çok seviyor, bir yakınınızın kedisi varsa bir araya getirerek gözlemleyebilirsiniz.

elifozzdemiir

dediginiz gibi de olabilir gecici bir donemde olabilir oluyor oyle ruh hali degisimleri yine de veteriner kontrolunu aksatmayin baska bir sey de olabilir

byzzdly

Daha önce ikinci kediyi almayı denedik bir kaç gün günde 15 dk eve getirdik. Oynadılar anlaştılar. Fakat keyifsizliği başladığından beri o kediye de kötü davrandı. Baya vahşi sesler çıkarıp bağırdı. Tıslamak da değil daha fenaydı. Yalnızlıktan olmaz o zaman. İsteseydi yanında böyle yapmazdı. Anlamıyorum ki ben de 😔

byzzdly

Şimdi de uyurken ağzından bir kaç damla salya akmış koltuğa onu gördüm. Bunun bir bağlantısı olabilir mi

Petlover34

Bir an önce veterinere götürmen en sağlıklısı belli ki bir sıkıntısı var hayvanın. Sonra bir hastalığı çıkar geç kaldım diye üzülürsün Allah korusun

byzzdly

Götürdüm zaten veterinere. Kan ve röntgeni temiz çıktı. 5 gün serum tedavisi gördü bugün de son günüydü. Pazartesiye kadar gözlemleyip pazartesi günü fakülte hastanesine götüreceğim.

Benim kedimde hiç birsey yemiyordu vet. mamaların üzerine dökülen tozlardan verdi onu döktükten sonra nerdeyse tabağın tamamını yedi

byzzdly

Bu dediğiniz toz nedir

heytherebu

Probiyotikten bahsediyor olabilir, ben ishal ve takviye tedavisi için proplanın fortiflora tozunu kullandım mamasının üzerine serpiyorduk. Arkadaşın dediği gibi viral bir hastalık da olabilir. Bir de iştah açma konusunda Viyo reinforcestan yarar görenler çok veterinerinize de bir sorabilirsiniz isterseniz. Çok geçmiş olsun

byzzdly

Teşekkürler herkese. Kedimi serum tedavisi bittikten sonra veterinere gitmek onu çok korkuttuğu için bir kaç gün kendi halinde kalsın gözlemleyelim dedik. Ve bu sırada ilgiyi hiç eksik etmedik. Elimizle yedirip sürekli sevdik oyun oynamaya çalıştık. Bugün 4. Gün ve çok iyiye gidiyor artık. Kendi isteğiyle az da olsa yiyor. Suyunu içiyor. Oyun oynamayı başladı az az. Zaten hiçbir hastalık belirtisi yoktu çünkü hasta değilmiş. Sadece bize küsmüş yavaş yavaş affediyor. Bir kedinin bu kadar küseceğini trip atacağını düşünmezdim 😅