Kedim Kustu

Simay95

Uyarı: resim vardır midesi hassas olanlar aşağıya inmesin
Merhabalar geçenlerde kedimin öğürdüğü ile ilgii soru sormuştum yabancı bir cisim yutmuş olabilir demiştim veterinere gittiğimizde kabız olduğunu söyledi. Kedim hala öğürüyor ve son 3 keredir kustu. Sorum su kedim acaba tüyü mü çıkartıyor kusmuğunda tüy vardı ama daha önce hiç görmediğim için tüy kusmak böyle mi oluyor emin değilim. Malt kullanıyoruz ama yeterli gelmiyor sanırım. Birazdan resimleri yükleyeceğim midesi kaldırmayanlar bakmasın.

8 CEVAP

ahsenyildiz

büyük ihtimalle mamasından kaynaklanıyordur veya midesini üşütmüştür ek gıdadan veya malt tan da olabilir daha önce başıma geldi

Simay95

Proplan somonlu mama kullanıyoruz. Üşütmüş olabilir belki.
Teşekkürler

Tüy kusmak böyle olmuyor. Kabızlık ve 3 kere kusmak şüpheli bir durum. Hala dışkılamadıysa yabancı madde yutmuş olma riski yüksek. Başka bir veterinere görünmesini tavsiye ederim.

Patiskoo

Benim kedim hep böyle kusuyordu sonuç gastrit. Farklı veterinere götürmenizde fayda var

Patiskoo

Gaviskon vermişti veteriner

laydak622

Benim kedim de böyle kustu 4 gün önce daha sonra o günden sonra tuvalete çıkamadı sadece çişini yapıyordu yemiyor içmiyordu röntgen çekildi bugün gazı var büyümüş dedi boyalı röntgen çektiremedim maalesef normal röntgende ip falan yuttuysa çıkmazmış galiba

Simay95

Yabancı cisim yutsa röntgende çıkardı gibi geliyor belki mide rahatsızlığı olabilir. Başka bir veterinere bu resimleri gösterdim halsizlik mama yememe gibi şikayetler var mı dedi. Yok dedim. Şuanlık endişelenicek bir şey yok dedi. Hareketlerinde değişim olursa tekrar götürücem. Sizler hangi mamaları kullanıyorsunuz?

Simay95

En korkum şuan iplik yutmuş olması umarım öyle bir şey değildir evde 2 kedi var tuvalet takibi biraz zor oluyor