Kedilerde Astım

Irms

Bugun sesli hırıltılı nefes ve öksürük şikayetiyle veterinere gittik ve astım olduğunu öğrendim kızımın. Ciğerleri dolu olduğu için ilk bir hafta antibiyotik kullanıp tekrar röntgene gideceğiz haftaya.Başka kedisi astım olan var mı neler yapıyorsunuz ne gibi ilaçlar kullanıyorsunuz korkulacak bir hastalık değil mi

7 CEVAP

Busebakis

Kedimin astımı yok ama benim astımım var insanlarla kedilerde de çok farklı olacağını düşünmüyorum, alerjenleri evde mümkün olduğunca barındırmamanız lazım kuş tüyü yastık yün yorgan halı kilim bunlara örnek kediler koltuk altı yatak altı gibi yerlere çok fazla girip çıkıyor ve evde en fazla toz tutan yerler buralar günlük supurmeniz çok iyi olur, eğer evde sigara içen varsa dumanı kesinlikle solumamalı, oyuncakları yatağı düzenli olarak temizlenmeli ve toz tutacak şeyler olmamalı. Eğer öksürük krizleri olursa veterineriniz sprey kullanmanizi önerebilir turbuhaler tarzı bir ilaç kullanmanız kedinizi rahatlatacaktır bunları kullanmak için kedilere özel inhalerler olduğunu görmüştüm, çok zor bir hastalık değil ancak çok dikkat ve özen gerektiren bir hastalık genel olarak astım geçmiş olsun miniğinize

elifozzdemiir

cam peletine gecmeniz iyi olur

Irms

Pelet kullanıyorum zaten teşekkür ederim 💗

nurrrgll

çok geçmiş olsun

Irms

Değil dimi*

Irms

Teşekkür ederim 💗

Irms

Teşekkür ederim