Kedimin Maması Bayatlamış Olabilir Mi

uveysuveys

Merhabalar kedime 2,5 ay önce 15kg mama aldım bugüne kadar büyük bir zevkle yiyordu bugün isteksiz davrandı mamayı hava almayacak şekilde kavanozlarda saklıyorum ve haftada bir alıyorum içinden bayatlamış olabilir mi, öğrenciyim ve ailem kedimin masraflarını karşılıyor anneme mamanın bayatlamış olabileceğini söyledim o da çok kızdı haklı olarak çünkü mamanın 12 kg'ı duruyor hala hava almayan ışık almayan yerde bozulma ihtimali yoktur umarım

3 CEVAP

dogakaradag

son kullanma tarihi uzak olan mamanın kavanozda bayatlaması imkansız bence en iyi saklama şekli o zaten

uveysuveys

bu arada kokusunda da herhangi bir değişim fark etmedim mamadan sıkılmış olabilir mi kuru mamayı iki öğün yiyor bir öğün de ev yapımı yaş mama yiyor

Deniz00

Belki sıkılmıştır, öğün vermeyi deneyebilirsiniz. Yani günlük bir şey de olabilir benimki de bazen istemiyo gibi geliyo, ertesi gün yine ilgiyle yiyo. Daha 2.5 ay olmuş bayatlamamıştır bence de.