N&D Mama İadesi

ferhat05

N&D numune göndermiyormuş şu anlık. Ama 1.5 kg mama alıp %10unu kullanıp beğenmezsek iade edebilirmişiz. Bu siteden sipariş etsem iade kabul ederler mi yoksa farmina'nın kendi sitesinden sipariş etmek şart mı?

22 CEVAP

Mehdem

Bu sitedekiler hep zengin maşallah ona değmez buna gerek yok :) öyle bir hak tanınmışsa iade eder 1.5 kg mama 140 150 tl herkes kolayına almıyor bu mamaları

ferhat05

Neresi dolandırıcılık ki anlamadım. Kedim beğenmezse iade ederim. Boşuna 1.5 kg almış olmam. Bu yüzden numune talep ediyorum zaten.

Seydacelk

Farmina üzerinden aldığınız ürünlerde bu kesinlikle geçerli, başka bir yerden alırken sormanızı tavsiye ederim. Ayrıca seçici kedim yüzünden kaç kilo mama kaldı dediğiniz gibi bir yerden sonra bütçe yetmiyor evet hepsi sokaktaki yavrularımıza gitti ama pahalı ürünler deneyip sonuç alamıyoruz bir yerden sonra maddi anlamda bir zorluk oluşturuyor. Sonuç olarak farmina üzerinden almanızı ve kediniz yemediği takdirde iade etmenizi öneririm. Ben ettim, benimle iletişime geçip çok nazik şekilde de davrandılar.

Mehdem

Sizin sorunlarınız var gibi yazık çemkirircesine cevap vermeniz normal değil çünkü, bir doktora gözükün. Saçma duyar kasan demiş 8 kişi patilemiş :) herkes aptal bir sen akıllısın ya. 1.5 kg mama nerdeyse 1 ay gidiyor ve durumu olmasa da insanlar kedisine köpeğine sağlıklı iyi bir mama almak ister. Eğer mamayı yemezse kedisi öyle bir hak sunulmuşsa iade eder ve başka bir mama dener. Parasını da boşa harcamamış olur çıkabilecek veteriner masrafları için biriktiriyordur belki ne biliyorsun. Hayvanı için ailesinden ayrı bir hesap tutmak zorundadır, herkesin hayatı senin gibi mi olacak. Asgari ücretle çocuk büyütüyor insanlar, onlara da paran yoksa niye doğurdun dersin sen. Çünkü parası olmayan yaşamasın mahrum kalsın herşeyden sonra da intihar etsin. Onların suçu parasızlık ne de olsa. Bir soru sormuş oralı olma geç madem, herşeye muhalefet olunca ters cevaplar verince madalya mı veriyorlar size? Kendisini buralarda TATMİN EDEN NORMALDE BEŞ PARA ETMEZ insanlar bunu yapar. Kolay gelsin sana.

damlayilmaz

Bana biraz dolandırıcılık gibi geliyor bahsettiğiniz. 150 gram mama için bu uğraşa ve katakulleye değer mi?

Tengu

1.5 kg zaten çok büyük değil beğenmezse dışardakilere verirsiniz 1.5 kg için o kadar uğraşa değmez

ferhat05

Merak etmeyin her şeyi göze alarak sahiplendim kedimi. Sizin, benim kedim hakkında endişelenmenize gerek yok. Normal bir şekilde sordum iade ediliyor mu bu site de diye cevabını da öğrendim. Siz gelmişsiniz "Uğraşmaya değmez?" diyorsunuz durduk yere. Uğraşırım ya da uğraşmam benim bileceğim iş o. Ayrıca konu para çöpe gidicek değil, konu para da değil. 7 kg arttı yavru kedi mamasından. Onları da vericem sokaktaki kedilere. Çöpe mi atayım? Duyar kastığım da yok. Bana durduk yere laf çarpıtıyorsunuz.

yokistead

1,5 kg mama sokaktakilere 2 gün anca yeter 30 kg mama alıyorum her ay. 1,5 kg mama=130 tl 15 kg mama=130/150 tl. Ayrıca 1,5 kg için o kadar uğraşa değmez demişsiniz alt tarafı iadeye verecek bırakın da ona insanlar kendisi karar versin siz değil.

Tengu

Numune gönderilemiyormuş ve bir seferliğine 110-120 lira fazla masraf yapmaktan çekiniyorsa bu kedi hastalandığında ne yapacak bilmiyorum
her ay fazladan bu kadar para versin ne olacak demiyorum numune gönderilemeyen bir durum ve mamayı denemek istiyorsa tek seferlik bu parayı gözden çıkarsın zaten durumu yetmeyecek olsa nd almazdı
Diyelim ki kedisi yemedi ziyan olacak bir şey de değil evdekine her ay 120 lira verebilecek duruma sahipse bir ayda sokaktakilere versin ölür mü “Zenginlik” meselesi değil adamın bütçesi nd almaya yetiyor bir ay da sokaktakilere baksın al burdan duyar kas bu daha geçerli
Her şeyde duyar kasmaya gerek var mı cidden boş atıyorsunuz nerden duyar kassam diye

CillininAnnesi

Konudan bağimsiz 'kendisini burada tatmin eden normalde 5 para etmez insanlar' bunu ne kadar patilesem az gelir

ferhat05

@Mehdem Sağolun. Söyliyim dedim hadi gereksiz linç yerim bazı nedenlerden dolayı diye söylemedim.

MetehanHan

Kardesim herkesin hayati senin gibi mi olacak demissin cogu gostermelik uydurma hayatlar. Orijenin paketini canli gormemistir burada butun mama sorularina acana orijen tavsiye ediyor :) kendi veterinerin yolunu bilmiyordur biri birsey yazinca saniyesinde veterinere gotur hemen ne rahat tiplersiniz yaziyor :) burasi boyle fazla takilmayin

damlayilmaz

Herkes gergin, hatta hayat dersi verenler çıkmış. Soruda diyor ki %10'unu kullandıktan sonra geri alırlar mı. Kedim beğenmezse, yemezse demiyor. Yok siz çok zenginsinizler yok bilmem neler. Niye bu kadar gerginsiniz arkadaşlar okuduğunuzu , okumadığınızls beraber anladığınız için mi? Soruda kedinin beğenmemesinden bahsetmiyor??

Cook

Bu konuyla alakalı bilgisi olan varsa beni de aydınlatabilir mi?Kedim aşırı seçici proplandan başka mama yediremedik bir türlü,veterinerden aldığımız mamaları yemediğinde %90 ından daha fazlası duruyorsa mamanın iade ettik.Internetten sipariş verdiğimizde de iade edebiliyor muyuz?ND denemek istiyorum ben de ama veterinerimizde satılmıyor

Zeynepulku

Hayır almazlar. Eğer pakette bir hasar olmadığı surece ve siz paketi kargocunun önünde açmadıysanız kabul etmezler. Alacağınız yere sormalısınız ilk önce farkına ilgilenmez direk.