Kedim 5.5 Aylık Ve Hiç Diş Düşürdüğünü Görmedim.

baranertaga

5.5 aylık kedim bugüne kadar hiç diş düşürmedi. Acaba ben rastlamamış olabilir miyim? Aslında resim koyacaktım dişlerini ama ağzını açtırmıyor. Şuana kadar diş düşürmemesi normal mi?

8 CEVAP

baranertaga

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Bizimki bütün dişlerini düşürüp de yenilerini çıkarmış bile. :D

Misraardicli

köpek dişleri genelde 5 - 6 ay aralığında düşüyor diye biliyorum benim akrabamın kedisi 5 aylıkken birini 5 buçuk aylıkken birini düşürdü .bence beklemekten zarar gelmez

golsahyildirim

Benim kedim de bu yaşlarda, daha yeni bir tanesini düşürdüğünü gördük :) Siz de sağlıklı bir şekilde diş değişimini görebilirsiniz umarım 😍

baranertaga

İnşAllah zaten 2-3 haftaya kadar kuduz aşısına gidicez onda vete sorarım düşürmüş mü bir baksın dişlerine.

sayyavefaaa

benim kedim 7 aylıkken düşürdü hatta arkadaki diş geldiği halde bir süre daha düşmedi sonra bir baktım düşmüş

ZehraBulutt

Başlamıştır düşmeye siz farketmemişsinizdir. En önce öndeki minik dişler düşüyor, sonra köpek dişleri derken arkaya doğru gidiyor. 7-8 ay civarı tüm dişleri değişmiş oluyor

ZehraBulutt

Bazılarını yutabiliyorlar da bu arada.

sforselin

Benimkinin dişleri tamamlanmıştı bile o zaman. Tabii kediden kediye değişiyor. 8-9 aylığa kadar sürebiliyor bu dönem. İnsanların çoğu fark etmiyormuş zaten diş düşürdüklerini. Benimki ısırgan bir çocuk olduğundan hep oyun oynarken düşürdü dişlerini. Bu yüzden 4-5 tanesini gördüm. 3 tanesini saklıyorum hatta :D