Kedilerde Kene Ve Pire

Aysen61

Arkadaşlar kedimi kenelerden ve pireden nasıl korurum? Özellikle kenelere karşı bir damla , ilaç vb bir şey var mı?

4 CEVAP

Zeynepulku

Düzenli dış parazit yaptiracaksiniz

Tengu

Dışarı çıkan bir kedi mi? Ona göre dış parazit damlasının sıklığını veterinerinizle ayarlayın evde duran kediler için 3 ayda bir yapılıyor genelde

ka06

Bahçeye çıktığı sürece kenesinden kurtulamazsınız üzgünüm ki. Pire için de stronghold dış parazit damlası en etkili. Birde damladan önce antibit şampuanı ile yıkayabilirsiniz eczanede var kokusuz ve zarar vermiyor yıkadıktan sonra mutlaka ıslakken tarayın yada yıkarken kalanları dökülüyor. Sık gözlü tarak yada furminator ile. Kedi yıkanmaz normalde ama ben pire ile bi keresinde çok ciddi problem yaşadık yıkamak zorunda kaldım.

Gizemdgl

En iyisi stronghold. Ama dışarı çıkıyorsa farklı yöntemler izlenilebilir o konuda bir şey diyemem. Ev kedileri zaten bu konuda tehlikede değil