2. Kedi

Gizemdgl

Kedim 8 aylık Scottish straight. Çok oyuncu ve yalnız kalmayı hiç sevmiyor. Kuyruk gibi peşimizden geliyor sürekli. Çalıştığımız için üzülüyorum yalnız kalmasına. Yanına bir arkadaş getirmek istiyorum. Fakat bazıları depresyona girer hasta olur diyor. Çok korktum öyle deyince. Zamanla alışır diyenler de var. 2. Kedi hangi yaş aralığında olsa, cinsiyeti ne olsa daha iyi olur. Tecrübelilerden tavsiyeye ihtiyacım var 🙏🏼

10 CEVAP

Mustafanacar

İyi anlaşabilmesi için alacağınız kedinin yavru olması gerekiyor.

ZehraBulutt

Tek kedi hiç kedidir. Her eve en az iki kedi. Elimizde çok tatlı, gurul gurul, kıpır kıpır bir adet erkek tekir mevcuttur. Scottish'inizin miskinliğini alır, canlandırır. İstanbul'daysanız bizle iletişime geçiniz efem :)
( bknz: Yuva bulmak için napacağını şaşırmak)

pathossmom

  1. kediyi alın ama satın almayın cinayete ortak olmayın tabi ki sahiplenin illa cins olması gerekmez yavru olması yeterli

Verdatrtp

Daha iyi anlaşabilmeleri için eve sonradan gelecek olan 2. kedinin evdeki kedinizin yaşıtlarında olması daha iyi olur bu arada bir kız bir erkek olacaksa kısırlaştırmayı unutmayın

Benim de eskiden yalnız kalmayı hiç sevmeyen bi siyam kedim vardı. Ne zaman eve gelsek miyavlayarak yanımıza koşardı. Yavru bir ankara kedisi sahiplenince çok daha iyi oldu. Eve geldiğimizde miyavlayarak koşmaları falan durdu. Ama yeni alacağınız kedinin yavru olması önemli ve ikisinin de kısır olması en iyisi. Bizim kedimiz daha dün üç yavru doğurdu :) İlgilenirseniz sahiplendirebilirim birini size.

aylinceyda

Sahipleneceğiniz kedinizin 6-9 aylık civarı olması daha iyi olabilir. Yavrular daha da oyuncuğu olacağı için büyük kediniz zorlanabilir. Bazı kediler yalnız olmayı daha çok sevebiliyor ama çoğunluğu yanında arkadaşı olsun ister. Kedinizinle aynı cinsiyette sahiplenmeniz daha iyi olacaktır. Veterinerim aynı cinsiyette ki kedilerin daha iyi anlaşacağını söylüyor. Tabii bu durum kısırlaştırmış kediler için geçerli.

Gizemdgl

Ben cins olsun diye tutturmuyorum. Marsı da satın almadım zaten sahiplendim. Scottish denk geldi. Kısmet.

nurrrgll

ben ikinci kedi karşı cins olmasının daha iyi olduğunu duydum karşı cinsle daha i anlaşıyorlarmış benim kedim erkek 2.yi düşünürsem dişi alırım büyük ihtimal

Anonymus552223

Illaki yavru olmasi gerekmez, yalniz gelecek kedi cok yasliysa oyuncu olmaz. 1-2 yasinda kedi de olabilir ikinci kediniz. Basta biraz stres yapiyorlar ama alisiyorlar genelde. Zehranin kedisini sahiplenebilirsiniz o cok uysal diyordu kediye, gelecek olan uyumlu bir kediyse daha kolay isiniz, ama travmali stresli kediyse basta alisana kadar biraz ayri tutmaniz gerekebililir. Yine de 1 2 gun bakip tısladilar anlasamadilar diye geri yollamayin. En az 1 ay da surebilir alismalari

Gizemdgl

@Kmertbasoglu olabilir aslında biraz düşüneyim çok ani oldu bi anda 🙈:)