Kedimin Mamasını Değiştirmeli Miyim?

aybikeyyy

Kedimi yaklaşık 1.5 ay önce sahiplendim. 11 aylık dişi tekir ve kısır değil.Veterinerimiz önceki sahibinin kullandığı mamayı hemen değiştirirsem kedimin ishal olabileceğini söylediği için mamaya devam ettim. Ancak mama içeriği sanırım pek uygun değil. İçindekiler kısmında mısır, buğday, tuz, kurutulmuş şeker pancarı gibi emin değilim ama kedi mamalarında olmaması gereken şeyler var. Sorum şu evet mamada bunlar var ama kedimin tuvalet alışkanlığı çok iyi hiçbir problemimiz yok, kusması yok, tüyleri canlı dökülmesi az. Yine de mamasını değiştirmeli miyim? Mama seçerken nelere dikkat edilmeli?

3 CEVAP

yokistead

Eğer mama içinize içerik olarak sinmiyorsa kademeli geçiş yapabilirsiniz. Ve gözlemlersiniz faydasını yada olumsuzluklarını. Çünkü iyi denilen mamalarda her kediye iyi gelmeyebiliyor.

Topalsmen

Bizim kedimiz 2 aylıktı eve geldiğinde ilk kez kedi besliyorum hiç bilgim yoktu kimse de uyarmadı ama iyi bir mama aldım geleceği gün hemen ona başlattım hiç sorun olmadı....

Topalsmen

Yarı yarıya karıştırarak geçiş yapabilirsiniz bence