Kedim Kustu

laydak622

Kedim 5 gün önce ilk kez kustu ilk kustuğunda yeşildi sonra sarılaştı daha sonra titremeye başladı ben de hemen veterinere götürdüm veteriner iç parazit aşısı yaptı ateş düşürücü yaptı o gün 5 kez kustu devam ederse kan testi yapılacak dedi devam etti bu sürede bişey yiyip içmedi ertesi gün yapıldı viral bir rahatsızlık yok dedi ama enfekte değerlerinde yüksek çıkmış dedi yine serum verdi iğneler yaptı o gün kusmadı sabaha karşı hatta biraz yemek istedi bu 4 günde toplasan 1 yemek kaşığı yemiştir su içti ama neyse röntgeni çekildi normal röntgen çektirdim yabancı cisimden şüphe duydu doktor boyalı çektiremedim maalesef gazı var denildi tuvalete gitmediği için de ishal yapıcı bir şey verildi ağrısı var diye ağrı kesici yapıldı o gün tuvaletini yaptı biraz rahatladı ağrısı da yoktu yemeğini de şırıngayla royal canin yaş maması var ondan yedirdim ilk lokmayı sıkıyorum kendisi yiyordu halsizliği gitmişti hatta oyun bile oynamıştı bu sabah ama bir halsizlik başladı yemek yemedi kusmuş tuvaletinin yanına yine aşağıya fotoğrafı bıraktım röntgeni de böyle çıktı bilen birisi lütfen yardımcı olsun tuvalet yapamadığı için mi niye böyle duphalac verdi doktor onu kullanacam bakalım ne olacak

17 CEVAP

Ayseenel

Benim kedim beyaz köpük kustuğunda idrar kesesi kristallerden komple tıkanmış ve içerde idrarı kanlanmıştı. Veterinere gidince korkusundan kendini sıkınca kendi kendine baskıyla açtı fakat kristallenme yüzünden kustuğu belli oldu. Farklı bir veteriner hekime danışın. Ve ihtimaller sorun.

aleyxna

çişini yapıyor mu?

Ayseenur10

Aslında başka veteriner hekimlere danışsanız daha doğru sonuç alırsınız. En azından güvenilir ve iyi bildiğiniz 2-3 hekime telefonda durumu anlatarak başlayın belki onların farklı düşünce ve teşhisleri olur. Eğer başka veteriner hekime tedaviye gidecekseniz ama yapılan tüm iğne ve işlemleri anlatın

Buseckr

İlaçlı röntgen çektirmek çok daha iyi oluyor aynı problemi bizde yaşadık 20 kere kustu hatta ilaçlı röntgen de tüy yumağı olduğu anlaşıldı ultrason da ve normal röntgen de anlaşılmıyor boğazının tahriş olduğu bile görülüyor ilaçlı röntgende

laydak622

Arkadaşlar bilen varsa yardımcı olabilir mi

laydak622

Kusuyor veteriner yabancı cisimden şüpheleniyor

laydak622

Birkaç gündür yazmama rağmen kimse cevap vermiyor kimsenin başına gelmedi mi böyle bişey arkadaşlar neden yardımcı olmuyorsunuz

laydak622

Yapıyor su da içiyor ama halsiz yemek fazla yemek istemiyor duphalac şurup önerdi veteriner tuvalet yapamadığı için dışkısını da yapıyor ama 5 6 gündür halsiz sürekli uzanıyor uyumak istiyor kendini sevdirmiyor yemeği çok az yiyor

laydak622

Yabancı madde nasıl çıktı peki ameliyatla mı dün iyi bir veterinerle görüştüm nane kaynattırdı biraz içirin dedi biraz rahatladı gibi ama hala iştahsız suyunu güzelce içiyor yarın ona götürecem bir muayene edecek bakalım ne gerekliyse yapılacak

laydak622

Bir de şikayetleri nelerdi

Buseckr

Mide koruyucu iğne yapıldı iki gün üst üste birde zeytin yağı içirdik veteriner hekim de poposundan sıkmıştı zeytin yağını rahat çıkarabilsin diye

Buseckr

Belirtiler sadece kusmaydi halsizlik ya da iştahsızlık gibi bir durum yoktu

laydak622

Arkadaşlar size cevap verdiğiniz için teşekkür ederim röntgen çektirmeye gittiğim veteriner muayenesini yaptı ağzından ishal olması için bir sıvı verdi ağrı kesici yaptı ve duphalac verin dedi cuma günü ishal oldu o gün iyiydi ertesi gün yine kusması halsizliği başladı ama yemek istemese bile besledim şurup vermedim ama ishal zaten diye akşam tuvaletini yaparken bir metre boyunda naylon ip çıktı yavaşça çektim daha önce de öyle olmuştu yine çekmiştim veterinere haber verdim hemen çıkmıştır dedi geri kalanları da kendisi çıkarır dedi

whistle

burada aynı durumu yaşayanlar hariç size kimse kesin yardımcı olamayacaktır.zaman herşeyin ilacıdır.hekiminizin söylediği şeyleri uygularsanız umarım geçecektir

laydak622

Ben de belki birilerinin başına gelmiştir nasıl bir süreç diye sormak istedim ama herhalde kimsenin başına gelmemiş