Belediyelerde Kuduz Aşısı

Cakeyta

İlçe kaymakamlıklarında sokak hayvanları için 1tlye kuduz aşısı yapılıyor dediler doğru mu? Her ilçede var mıdır bu? Sokaktaki beslediğim kedilere yaptırmak istiyorum eğer varsa. Özel klinikler 90tl çıkarıyor

4 CEVAP

Mehmetkr

Karma aşılar da hayvan sağlığı için çok önemli keşke insana değer verdikleri kadar hayvana da değer verselerdi de her aşıya 120 TL ödemek zorunda kalmasaydik.

sforselin

Tarım il müdürlüğü yapıyordu sanırım. Biz aramıştık yaptıklarını söylemişlerdi burada. Kuduz insan sağlığı için çok önemli bir konu olduğundan her il ve ilçede yapılacağını düşünüyorum. Küçükken köye ara ara bazı araçlar gelirdi hatta, kuduz aşısı yapmak için. Herhangi bir ücret alınmazdı.

Mehmetkr

Bu arada barınaklara giderseniz ücretsiz yaparlar. Tarım il müdürlüğünü bilmiyorum

Cakeyta

İlçede barınak yok maalesef :( tarım il müdürlüğünü arayıp sorayım en iyisi teşekkürlerr