Kedi Tıslıyor

AliEkind

Merhaba, aylardır çözemediğim bir sorunu paylaşmak istiyorum. Benim evimin arka alanından küçük bir teras var. Binaların arasında kalmış bir alan ancak kediler sokağ çıkıp gelebiliyor. Burda sadece iki erkek bir dişi kedi vardı ve erkek kediler devamlı kavga ediyordu. Dişi kedinin birlikte takıldığı erkek kedi ve bir erkek kedi daha vardı. Daha sonra dişinin takıldığı kedi ortalıktan kayboldu ve diğer erkek kediyle dişi çiftleşti, 5 tane yavru kedi oldu. Sokakta bir gözü ve kör topal bir kedi vardı benle eve gelirdi nadiren. Bie gün ben bahsettiğim kediyle terasta otururken diğer erkek kedi saldırdı, ben de tekrar olmasın diye onları gördüğümde gitsinler diye ses çıkarıyordum. Bu arada en başından beri asla kendilerine yaklaştırmayıp dişi olan tıslıyordu bu olaylar olmadan önce de. Daha sonra dişi yavruladı ve kedilerinin bakımını yaptığını farkettiğimde bahçeye yemek koyuyordum alıp götürüyordu. Şimdi yavrular sa büyüdü ayaklandı benim bahçeme de geliyorlar hatta burada takılıyorlar ancak çok saldırgan ve ürkekler. Yaklaşık 3 aydır her sabah mama veriyorum, aralarında sadece biri elimden mama yiyor diğerleri direk elime pati atıyor. Elimden yiyen de arada pati atıyor. Odama giriyorlar yatağımda yatıyorlar etrafda dolaşıyorlar oyun oynuyorlar ama beni istemiyorlar sanki. Acıktıklarında gelip kapıya da vuruyorlar yemek oldu mu hemen gelip bekliyorlar ama yaklaştığım gibi tıslıyorlar. Ceza vermek de işe yaramadı ödül vermek de. Ne yapacağımı bilmiyorum artık lütfen biri akış versin. Teşekkürler

4 CEVAP

sayyavefaaa

tapuyu yavaşça onlara bırak

TinaTina

Başka insanlardan zarar görmüş olabilirler, o yüzden bütün insanlara ve size siper alıyor olabilirler. Onlarla vakit geçirin oyun oynayın, onlara onları sevdiğinizi belli edin (eğer onunla göz teması kurup gözünüzü yavaş yavaş 2-3 kere açıp kapatırsanız ona onu sevdiğinizi söylemiş oluyorsunuz, kedilerde insanlara sevgilerini böyle belli ederler, gözünüze bakıp gözlerini yavaş yavaş kirparlar). Umarım bir daha böyle bir şey yaşamazsınız (:

AliEkind

3 aydır gözlerimi yavaşça kısıyorum dediğiniz gibi, artık kendimi aptal gibi hissetmeye başladım. İpin ucuna kağıtlardan top yapış bağladım, paşaların oynayası geldiğinde belki iki üç saat elimde ip ayakta sabit durarak oynatıyorum. Resmen kul köle oldum, ilgilenmeyince de gelip kapımı çalıyorlar. Onları sevdiğimi biliyorlar ilgilendiğimi de biliyorlar ama hep şov hep tıs...

Anonymus552223

1 ayliga kadar pek temas etmediyseniz korkuyorlar. Hak verin bence hatta insanlara guvenmemesi daha iyi. Herkes iyi davranmayabilir. Sizle alakali degil yani kendinizi kotu hissetmeyin. Anne kediyi de kisirlastirabilirseniz iyi olur