1 Yaşında Yeni Sahiplendiğimiz Kedinin Alışması

Ncerendemir

1 yaşında iran scotish kırması bir kedi sahiplendik. Fakat kedi geleli 4 gün geçmesine rağmen bize hala alışmadı sürekli yatağında daha kucağımıza almaya cesaret bile edemiyoruz çok az mama yiyor sürekli saklanıyor. Sevmek istediğimiz zaman tıslıyor veya diş gösteriyor kaçıp saklanmaya çalışıyor yattığı yerden asla kalkmıyor. Nasıl bir yol izlememiz gerek ne kadar zamanda alışır. Bir de eski sahibi asla böyle huyları olmadığını çok oyuncu bir kedi olduğunu söyledi videolarını izletti cidden küçük oyuncaklarla yerde yuvarlanan bir kedi oyuncak da aldık ama yüzüne bile bakmıyor. Napabiliriz bu konu ile alakalı ? Teşekkür ederim şimdiden 🙏🏼

5 CEVAP

Alperen07

Biz de 1,5 yaşında sahiplendik kedimizi 3 ayı geçti ilk bir iki hafta hep saklandı sürekli uyuyordu koltuğun arkasından yer açmış koltuğa giriyordu gece mamasını yiyordu tuvaletine giriyordu 15 gün içinde tamamen alışmıştı bize eve artık koltuğa asla girmiyor zamanla alışıyor . Hatta dün akşam ben televizyon izlerken yanıma çıktı kucağıma yattı koca bebek inanın alışınca sanki yıllardır sizinleymiş gibi oluyor

x_queen

1 yaşında diğer ailesine alışmış bir kedi sahiplenmişsiniz. Şu anda tepkili olduğu ve sizi tanımadığı için bu haldedir. Ama zamanla alışacağını düşünüyorum.

Ncerendemir

Teşekkür ederim cevaplar için 🙏🏼 Umarım biran önce alışır çünkü sürekli kaçıyor korkuyor bu durumuna çok üzülüyoruz

betulturkoglu

öncelikle kedinize zaman tanımalısınız 4 gün onun için yeterli bir süre değil . ilk aşamada evin sadece bir odasına alışsın kendini güvende hissetsin sizi tanımadığı için böyle davranıyor bende kedimi sahiplendiğinde yaşı büyü3ktü ve aynı durumları hatta fazla saldırgan dönemleri atlattık . youtube da ^ benim belalı kedim^ adlı bölümleri izleyin çok yararı olur. saklanabileceği yerleri kuytu köşeleri kapatın sizinle iletişim halinde olmasına olanak sağlayın maması suyu kumu her zaman hazır ve temiz olsun ona dokunmadan önce biraz yaklaşın gözlerinizi yavaşça kısın bu kedi dilinde ona dost olduğunuzun işaretidir. kokunuzun olduğu bir kıyafeti yanına koyun zamanla alışacak belki uzun belki kısa sürecek ama sevgiyle ve sabırla beklerseniz her şey yoluna girecektir sağlıklı günler dilerim :)

Ncerendemir

Yaaa çok teşekkür ederiim açıklama içiin hemen açıp izleyeceğim. 4 gündür o kadar çok video izledik ki ama hepsi yavru kediler için bilgi veriyordu. Umarım zamanla alışır bize sabırla bekliyoruz 🌸