Brit Care İle İlgili İki Soru

Phoibos

Merhaba. Acana ve N&D kedilerime pek yaramadığı için yeni mama arayışındaydım. Proplan gibi bir mamaya dönmeyi düşündüm neyse ki vazgeçtim. Brit Care için me dersiniz kedilerime hypo-allergenic serisinden mama almayı düşünüyorum birine yavru birine kısır maması. Açıkçası fitmin ve true insticnt gibi et oranı çok çok yüksek iki mama seçeneği daha vardı ama hem üretimleri zaman zaman sıkıntılı oluyor hem de acanaya benzer bir sonuç alırım diye çekiniyorum. Bir de bu Brit Care mamalar biraz daha medikal geliyor o yüzden sürekli kullanıma uygun mu emin olamıyorum. Teşekkürler yorumlar için

11 CEVAP

Puannti

Brit care hypo allergenic kuzu etli mamasını kullanıyorum şuan köpeğimde. Içeriğinde kurutulmuş kuzu eti yazması hoşuma gitmedi sonra farkettim. Ben biraz pimpirikliyim belki de bilemiyorum ama unu yazan hiçbir şeye sıcak bakamıyorum. İçeriğinde taze et olanlar varmış brit care'de inceleyebilirsiniz çok ceşit var çünkü ben hepsine bakamadım. Bir de pirinç yüzdesi de fazla geldi bana :/

Puannti

Ben yanıltmayım tabi siz çok fazlaca çeşit var Brit kedi mamalarında. Onların içeriklerinin başarılı olduğunu yazanlar vardı burada. Eminim yardımcı olan çıkar kullananlardan. Zaten şuan ND de içerik olarak muallakta 😞

Puannti

Tavuk unu, kanatlı kesimhanelerinden elde edilen kesim artıklarından baş, ayak, bağırsak, kan ve diğer iç organların rendering tesislerinde kurutulup öğütülmesiyle elde edilir. Bu karışım içine zaman zaman kuluçkahane artıkları da girebilir.>>> bu hususu biraz araştırdığımda unu diye belirtilen etlerin güvenilir olmadığını birkaç yazıda da okudum. O yüzden benim içime sinmedi.

Phoibos

Fikri olan yok mudur soru altta kalsın istemiyorum bugün mama sipariş etmem gerek çünkü diğeri azaldı direkt geçiremem.

Phoibos

İyi oldu bu cevap çünkü yanıt gelmedi diye brit sipariş etmek üzereydim biraz daha inceleyeyim teşekkürler

Mehmetkr

Kurutulmuş olmasını neden istemiyorsunuz ki?
Taze et ve kurutulmuş et arasındaki fark birinin suyunun çıkarılmış olması. Başka bir fark da mı var?

Mehmetkr

Yok zaten un diye geçenler iç organlardan elde ediliyor ama kurutulmuş et farklı birşey kuru üzüm ile normal üzüm arasındaki fark gibi bir fark var diye biliyorum ben.

Puannti

O kadarını gerçekten bilmiyorum :( sadece neden taze et yerine kurutulmuş kuzu unu denmiş tuhaf geldi çünkü aynı markanın başka mamasında taze et yazıyor.

Puannti

Ha şunu da düşündüm alerjik mama dolayısıyla fazla protein kaynaklı alerjisi olan hayvanlar için o şekilde hazırlanmış olabilir.

zibityus

et unu yazan mamaları güvenle alabilirsiniz et yazandan daha çok et içeriyorlar hatta bahsettiğiniz artık çöpler et yan ürünleri yazan içeriklerde bulunuyor bildiğim kadarıyla

ZehraBulutt

Hipoalerjenik seriyi bilmiyorum da, normal serisi yumuşak ve çok kötü kokulu kakaya sebep oldu bizde. O yüzden ben biraz önyargılıyım brit'e.