Hangi Mamaya Geçebilirim?

Patiseverrr

Yaklaşık 2 yıldır N&D kullanıyorum kedilerime fakat son aldığım 10 kiloluk yeni çıkan kuzulu kısırlaştırılmış kedi mamasının tanelerinin bazıları açık renkli bazıları koyu, genel olarak mamanın yapısı yapış yapış, fazla yağlı. Farmina'nın sosyal medya hesabına yorum olarak yazdığımda ise bu durumu, sorun yaşayanın sadece ben olmadığımı fark ettim. Sanırım üretimi değişmiş ve bazı kedilerde egzama vs. yapmış. Bu yeni aldığımı mecburen sokaktakilere vereceğim. Hangi mamaya geçebilirim kalitesi aynı olan?

11 CEVAP

Zeynepulku

Fitmin ve acanaya geçebilirsiniz.
Nd nin içeriğinin değişmesi beni çok uzuyor yere göğe sigdiramiyorduk, içeriği gerçekten iyiydi.

sforselin

Kuzulu balkabaklı olanın farminanın kendi sitesinde de yazan içeriği farklı diğerlerinden.
Bu işin sonunda oturup mama yapıcam galiba ben :')

Gerçekten mamalar muallakta baya. Anlayamadım gitti. Bilmiyorum Nd herkesin tavsiye ettiği mamaydı içeriği değişmiş diyorlar. Galiba mama bulamayacağız bu gidişle :(((

sforselin

Bahsettiğiniz mama kuzulu balkabaklı olan mı?

Patiseverrr

Hayır kuzulu yabanmersinli düşük tahıllı olan

ilkim2410

orijen, acana ben bunları öneririm

betulturkoglu

advance en iyisi fiyatı biraz yüksek ama iyi. pro performance de iyi orta kaliyte fiyatına göre en iyisi. bence veterinerinize danışmanız daha sağlıklı olur .

betulturkoglu

advance nd kalitesindedir

minamisel

Proplan Kuzulu çok severek yiyorlar

Zeynepulku

Somon (%16)
Buğday
Mısır Glüten Özü
Darı
Kurutulmuş Kümes Hayvanı Proteinleri
Buğday Glüteni
Kurutulmuş Hayvan Proteinleri
Arpa (%8)
Bezelye Lifi
Hidrolize Hayvansal Proteinler
Maya
Hayvansal Yağlar
Tuz
İnulin
Kurutulmuş Yumurta
Potasyum Klorür
Plazma Proteinleri
Kalsiyum Karbonat
Nükleotidler
Bioflavonoidli Narenciye Özleri
Glukosamin
Kondroitin Sülfat
Analiz Raporu

Protein % 37
Yağ İçeriği %10,5
Ham Lifler%4
İnorganik Madde% 7
Kalsiyum %1
Fosfor %0,8
Sodyum% 0,7
Nem% 8

Besin Katkı Maddeleri

Vitamin A 33,600 IU/kg
Vitamin D3 1800 IU/kg
Vitamin E 6700 mg/kg
Vitamin C 500 mg/kg
Biotin 0,03 mg
Taurine 1200 mg
L-karnitin 500 mg
Demir fumarat 137 mg (Fe: 45 mg)
Demir sülfat monohidrat 261 mg (Fe:85 mg)
Potasyum iyodür 1.9 mg (I: 1.4 mg)
Bakır sülfat pentahidrat (Cu: 8.8 mg)
Manganez sülfat monohidrat 124 mg (Mn: 40 mg)
Çinko sülfat monohidrat 395 mg (Zn: 144 mg)
Sodyum selenit 0,24 mg (Se: 0.1 mg).
Advance'in içeriği bu. Nd kıyaslanabilecek bir içeriğe sahip değil bence. Nd az tahıllı bundan kat be kat daha iyi. İcinde hem buğday hem arpa hem mısır gluteni hem darı var. Et oranı da %16 sadece

Zeynepulku

Md içerik olarak hala bir çok markadan iyi bence hala kullanmaya devam edeceğim bir mama.