Küflü Ekmek

venniee

sabah ben uyurken annem kahvaltı hazırlıyormuş. Evdeki küflü ekmekleri de atmak için ayırmış be kaşla göz arasında bizim şapşik almış ekmeği gitmiş koridorda parçalamış annem az küflü olan diyordu. Yiyip yemediğini bilmiyorlar maalesef. Yediysede 3-4 ısırık aldığını düşünüyorum koca dilimi yemez. Ayrıca burda biter mi bitmez tabiki. Bizim bi poşetin içinde kullanılmış bi streç poşeti duruyordu. Beyfendi onuda kimsdnin haberi olmadan çıkarmışşş bi güzel parça pinçik ederk oynamış. Ne kadar dikkat etsemde -ben uyurken, dersteyken- hep bi fırsatını buluyor. İlk sorum bunlar az miktarda da olsalar ne kadar zararlılar veterinerlik bi durum var mıdır yoksa diğer aşı zamanında veterinerinerimizi haber edeceğim. 2. sorum da şu bu tür şeyleri yemesini nasıl engelleyebilirim. (Her şeyi yiyor, insanlık hali neyi unutsak örneğin tatlının üstünğ kapatmayı unutuyoruz biz o sırada mutfaktayken hop beyfendi tatlının başında. Bu arada mutfak kapımız kapalı durur sadece biz içerdeyken girmeye izni var. Onada izin vermezsek kapı önün çok ağlıypr) ve sizin kedilerinizşn böyle yediği saçma sağan şeyler var mı?

5 CEVAP

ZehraBulutt

Az miktarda yemesinden bir şey olmaz. Yemesini engellemenin tek yolu ortada bırakmamak.

Zeynepulku

Bir kaç gün gözlemleyen, ishal, kusma halsizlik kabız var mi varsa koşa koşa kliniğe götürün.

venniee

yani öyle tabi ama anlamadığınız nokta ortada küflü ekmek vs bırakmıyoruz o an çıkarttık çöpe atmak için ve kaşla göz arasında oluyor bunlar

ZehraBulutt

Evet biliyorum işte o kadar süre bile bırakmamak gerekiyor demek istediğim. Ben mesela direkt kapının dışına çıkarıyorum atıcağım şeyi, 5 dk şurda dursun atayım demiyorum, çünkü durmuyor :)

venniee

yok o kadar olucağını sanmıyorum şuan gayet iyi ama gözlemleyeceğim.