İkinci Kediyi Sahiplenmek...

BusraUysal

Merhabalar. Evimde 5,5 aylık erkek kedim var. Ona arkadaş olması için ikinci kediyi sahiplenmek istiyorum. Aklıma takılan iki konu var:
İlki, sahipleneceğim kedi evdekinden daha küçük mü olmalı?
İkincisi ise, cinsiyetleri aynı mı olmalı yoksa farklı mı?
Hangi durumda daha çabuk anlaşırlar? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

3 CEVAP

Ugrbrc

5.5 aylık bir kedide hemen hemen yavru sayılır onun yaşından büyük almanız kediniz için biraz sıkıntı yaratabilir benim 2 kedim var biri dişi diğeri erkek ilk kedim dişi 8 aylıktı zaten diğeri 3 aylıktı sahiplendiğimde 8 aylık kedim onu ilk gördüğün de ondan küçük olduğu için ona zarar veremeyeceğini hissettiği ilk andan beri yavrusuymuşcasına sevdi ve sahiplendi erkeğin yanına erkek veya dişi hiç farketmez diye düşünüyorum şahsen ama yanına biraz daha yavru olması senin için çok daha iyi olur

BusraUysal

Çok teşekkür ederim cevabınız için, çok bilgilendirici oldu☺️

Ugrbrc

Rica ederim ne demek 😊