Proplan Kitten Mama?

feyzanurkrb

Selam kedi sahipleneli 6 hafta oldu. Hala doğru mamayı bulamadım. Şimdi mamamız bitti Mystic numuneleri vardı onlarla idare ediyoruz. Onlar da bitince yeni bir mama alacağız ama fiyatlar çok uçuk. Fiyatları yüzünden Orijen Acana N&D Brit Care alamayacağım. Proplan alabilirim ama bu sitede hiç sevilmiyor veterinerler çok tavsiye ediyorlar ama bilemiyorum. Sizce nasıl bir mama ve de hangi mamayı kullanmalıyım? 1,5 kilo Royal Canin kullandık ama içeriği yüzünden artık onu kullanmayı düşünmüyorum.

11 CEVAP

Rmysass

Proplan kitten kullanıyorum 3 aydır ve çok memnunum hicbir sıkıntı yasamadim veterinerime kullandigim mamayı söyleyip nasil oldugunu sormustum. Gayet iyi bir mama kullanabilirsin demişti.
Kedisi olan bir tanıdığım 5 yıldır aynı mamayı kullaniyor oda aynı şekilde bir problem yaşamadı.
Surekli bu platformda Nd royal canin vs alın proplan berbat diyenleri çok anlamsız buluyorum . Hangi kediye hangi mamanın iyi geldigini bilemeyiz. Kullanarak bunu tecrübe ediyoruz ve herkesin bütçesi nd vs alacak.kadar iyi olmayabiliyor . Orta segmentin bir üstünde bir mama proplan kitten tavsiye ederim tercih size kalmış

feyzanurkrb

Cevap lütfen

Bikedi

Britcare tavsiye ederim

feyzanurkrb

@Bikedi Pardon ama ben yukarıda Brit Care alamayacağımı yazmıştım

feyzanurkrb

Daha başka cevaplar bekliyorum lütfen :)

golsahyildirim

Ben Proplan Kitten kullanıyorum, yavru kedim seviyor :) Purina One da sevdiği bir diğer mama.

yelizsenol

yani royal caninle proplanın çok bi farkı yok hem fiyat hem içerik açısından. o yüzden proplana geçmek yerine royal caninde kalabilirsiniz durupdururken mama değiştirmemiş de olursunuz. Ama bunların dışında prochoice, matisse, felicia, golosi var bunlar daha orta segment mamalar bi göz atabilirsiniz

zibityus

proplan ile aynı fiyata nd var zaten

feyzanurkrb

@zibityus Hayır maalesef aynı fiyatlı değiller N&D’nin 1,5 kilosu 150 lirayken Proplan’ın 1,5 kilosu 88 lira

Denizygt

Profine yi deneyebilirsiniz yada felicia

Gonul27

Proplan kitten 1 yasina kadar kullandik ve cok memnun kaldik. Bir sure ara verip nd denedik kristal yapti, tedaviden sonra proplana geri donduk ben tavsiye ederim.