Kedi Kumu

Pikocan

Herkese merhaba,
Kısa bir sorum olacak. sağlıklı olduğu için natural bastet marka 7 lt kedi kumu aldım çok az miktarda ürün geldi yaklaşık 2,3 kg. Sizce bu kadar az olması normal mi?

3 CEVAP

ZehraBulutt

Litre ve kg farklı şeyler. Litre hacimdir, 2-3 kg olması normal çünkü pelet hafif bir malzeme. Bentonit gibi düşünmeyin, 7 lt bentonit 6 kg civarı gelir mesela. Aynı hacme pelete göre daha fazla bentonit sığdığı için ağır gelir.

Pikocan

Doğru hacimle ağırlık farklı şeyler ancak kullanan kişilerin yorumlarında 7lt'lik kumun 1 ay gittiğinden bahsettiği için işkillendim. Umarım dedikleri gibi çıkar. Bentoit hem beni hem kediyi mahfediyor maalesef

ZehraBulutt

Valla ben de hiç inanmıyorum bir ay gittiğine çok ufak topaklaşması lazım bir ay gitmesi için, ama galiba bu kumda 1 ay dolunca kumu atıp yenisini dökmüyolarmış sürekli üstüne ekliyolarmış belki ondandır.