Kedilerde Lösemi Aşısı

mertcanylmz

4,5 aylık yavru kedim var, lösemi aşısı dışında hepsini yaptırdık. Bu aşıyı yaptırmadan önce gerekliliğini biraz daha araştırmak istedim. Siz yaptırdınız mı, ne düşünüyorsunuz?

12 CEVAP

Erogluekiin

Ben yaptırmak istemiyordum hem risk hem de maddi olarak... Ama @sforselin sağ olsun para harcatmayı çok seviyor bir kaç yazı attı ve ben aşıya götürdüm çocukları. Hastalık durumunda aşı olunursa karma gibi aşılarda da ölme riski var. Lösemi biraz gereksiz abartılıyor gibi. En azından bir hastalığa kapılırsa elimden gelen her şeyi yaptım rahatlığı olur. Ya aşıyı yaptırsaydım düşüncesi olmaz. Bizim veterinerimiz tekirlerde aşıyı gerekli buluyor ama cins kedilere nedense yapmıyor onların hasta olma oranı yüksek oluyor diye. Ben test yaptırmadım ama maddi durumunuz yeterse test yaptırmanız da iyi olabilir tabii

Hennessy

ben yaptırdım bence gerekli bir aşı

1453Fatih

Yaptırma illa ki yaptıracaksan da bütün testleri yaptır lösemi aiısını yapıp sonra hayatını kaybeden bir sürü kedi var

nurrrgll

lösemi aşısı yaptırıp ölen kediler mi var?
biz yaptırdık ama ilk kez duyuyorum böyle bişeyi

ahsenyildiz

bence yaptırın ama önce vet . bilgi alın

didarkardes

o hastalığı taşıyıp taşımadığına dair bazı testler yapılması gerek eğer hastalığı taşıyorsa maalesef ölümcül olabilir

Gamsem

Ben yaptırdım herhangi bir sorun yaşamadık şükür.ama kedinizi sokaktan sahiplendiyseniz vs aşı öncesi test yaptırın herhangi bir sorunla karşılaşmayın :)

Cansupakize

Bende dün yaptırdım yapılmadı gereken aşı iki doz bir ay arayla yapıldı

Meles

Veterinerinizden bilgi alıp yaptırmalısınız. Bazılarına test istiyorlar bizde istemedi veterinerimiz iki doz halinde yaptırdık şuanlık bir sıkıntımızda olmadı çok şükür

Uzmo

Biz de iki doz olarak yaptirdik, ikincisinden sonra ishal oldu ancak veterinere gidip kan degerlerine baktirdigimizda her seyi normal cikti, farkli bir yas mama da vermistim ondan da olmus olabilir diye dusunuyorum ishali o yuzden. Onun disinda birincisinde hicbir problem yasamadik. Veterinize bir danisip, yapilmadi gereken testleri yaptirip yaptirabilirsiniz bence ici daha rahat ediyor insanin.

Patiskoo

Aynı soruyu bende sordum veterinerime. Dışarı çıkmayan kedi için çok önemli olmadığını söyledi. Bazı veterinerler maddiyat için gerekli görüyorlar o ayrı 🤔

selnzmen

Benim kedim çok hasta oldu aşı sonradı 4 gün serum aldı onla toparladı cins kediydi