Uzun Süre Aynı Mama Problem Olur Mu

damlayilmaz

  • Bir mama en uzun ne kadar kullanılmalı?

  • Başta tüy dökümü, yara gibi şeyler yapmayan mama sonradan yapabilir mi?

  • Spesifik olarak şu markanın uzun kullanımı zararlı dediğiniz bir marka var mı?

  • Son olarak da başta Royal canin Persian almıştım. 2 kg idi, yarısı duruyor . Tahılsız olsun diye Ndye geçiş yapıyoruz. RC bitene kadar karışık versem zararlı olur mu?

10 CEVAP

Zeynepulku

Mamalara geçiş yaparken ikisini karıştırabilirsiniz. 2 mamayi ayni anda yemesi problem olusturabilir.

Su daha çok zarar verecek diyebilecegim bir mama yok. Bütün mamalarin eksi yönleri daha fazla bana gore ama bazı mamalrin içeriği diğerlerinden daha iyi ve zararları digerlerine gore faha az Nd acana orijen gibi bence.

Evet daha sonra alerji yapabilirmis. Benim kedimde de alerji oluştu ayni seyı hekimime sordum bağışıklığı düştüyse alerji yapabilir ayni mama dedi.

Ben bir mamayi 3-4 ay kullanıyorum ya ayni markanın farklı tattanını alıyorum ya da marka degistiriyorum. İllaha Değiştirmelisiniz diyemem ben sıkılmasın diye değiştiriyordum. Seçici bir kediye değiştirmeyin.

Zeynepulku

Mesajlariniz kapalı profilinize yazdım cevabi.

Balllibadem

Kullandığınız mamalar baya iyi karıştırıp verseniz sıkıntı olmaz:)

damlayilmaz

Geçenlerde biri iki mamanın karışmasıyla sindirim süreleri eşitsizliği den problem olabileceği gibi bir şey yazmıştı. Bana garip geldi ama teyit etmek istedim. Teşekkürler :)

damlayilmaz

Peki royal canin için ne yapabilirim? Yazık bir kg var. Evde değerlendirme şansımız var mı?

Zeynepulku

Verin daha sonra ndye geçin. Zaten geçiş aşaması da var. Geçiş yaparken kademeli gecmelisiniz. 1-2 hafta verin az kalınca
%75 Royal %25 nd
%50 Royal %50 nd
%25 Royal %75 nd
%0 Royal %100 nd
60 gram yemesi gerekir günde diye düşünüyorum.
1 kg 15 gün yetiyor. 1 hafta direk RC verseniz 2. Hafta geçiş yaparken biter.

damlayilmaz

Teşekkür ederim, mesaj gönderdim bakar mısınız

damlayilmaz

Gördüm çok teşekkürler. Nasıl açabilirim bu arada ya

damlayilmaz

Bir de geçişi başlamıştım durdurayım mı böyle bir durumda rcye geri mi dönelim

Tekirvenusi

Mamayı kedi seviyor ise uzun süre kullanabilirsin ama bir süre sonra sıkılır ve yemek istemez ve bir mamayı küçükken sevmez yada büyüdüğünde sever bunlar farklılık gösterir